KLIPNewsROCK

THE CRANBERRIES vydávajú posledný album, ktorý nahrala ich zosnulá speváčka

Pokiaľ by niekomu nič nehovorilo meno írskej rockovej skupiny The Cranberries, ich najväčší hit asi pozná jednoducho každý. Skladba ZOMBIE rezonovala na prvých miestach hitparád nejeden rok a svojho času patrili THE CRANBERRIES medzi najúspešnejšie rockové kapely na svete.

Ich hudobná kariéra by sa pokojne dala rozdeliť na takpovediac dve etapy. So svojou profesionálnou tvorbou totiž začali už v roku 1990, no v roku 2003 ju prerušili a na hudobné pódiá sa vrátili až o celých 6 rokvo neskôr. Od roku 2009 teda THE CRANBERRIES fungovali opäť, dočkali sme sa odvtedy i nových vecí, no druhá etapa ich kariéry sa skončila o dosť skôr, než by tomu malo byť.

To má na svedomí smrť ich speváčky, frontmanky kapely Dolores O´Riordan v januári minulého roka. O rok neskôr, teda 15.teho januára 2019 zverejnila skupina svoj nový singel z chystaného albumu, ktorého by sme mali podľa všetkého dočkať v apríli. Jedná sa o projekt s názvom IN THE END a je to posledný štúdiový album, ktorý stihla zosnulá Dolores nahrať.

Aktuálne tu k nemu máme prvý videoklip, ktorý značne pripomína klasické animované rozprávky a perfektne znázorňuje atmosféru samotnej veci. 

@stančo

Komentáre

Odporúčame