NewsČlánky

Vzal si extázu a nikdy sa nevrátil. Frontman skupiny THE PRODIGY je mŕtvy

Včera celý svet obletela ďalšia veľmi smutná správa z hudobného prostredia. Členovia legendárnej britskej elektro kapely THE PRODIGY totižto cez sociálne siete zverejnili informáciu, že ich frontman Keith Flint bol nájdený mŕtvy v jeho dome v Essexe. 

Výnimočný spevák a umelec si vzal život vlastnými rukami, jeho smrť nie je vyšetrovaná ako podozrivá, jedná sa o jasný prípad samovraždy. Hudobný svet smúti a my spolu s ním, preto si spravme pohľad do minulosti a vypichnime si pár vecí zo života tohto hudobného inovátora.

„A true pioneer innovator and legend. He will be forever missed.“

Zosnulý 49- Keith Flint nebol len spevákom. Rovnako tak sa kedysi venoval i tancu a mal i svoj vlastný motorkársky tím a dokonca i viackrát súťažil v britských šampionátoch. Narodil sa v niekdajšom Londýne v 1969-tom a jeho školské časy neboli žiadny med. V 15-tich ho totiž zo školy vyhodili, bol žiakom, ktorý neustále vyrušoval a prezývali ho „bright boy with dyslexia“.

Málokto vie, že pôvodne sa do skupiny THE PRODIGY dostal ako tanečník. A tancoval veru nejeden rok až po 1996, kedy so vôbec po prvýkrát u nich predstavil ako vokalista vznikla tak dnes už kultové hudobné pecky ako FIRESTARTER a BREATHE. Spoločne so samotnou kapelou vydali von celých 7 štúdiových albumov, z ktorých posledný NO TOURISTS vyšiel na  svetlo sveta len minulý rok. Kto mohol vtedy očakávať, čo sa udeje?

Posledný album THE PRODIGY menom NO TOURISTS nájdeš stále u nás na shope

Jazdou na motorke žil veľkú časť svojho života. Spomínal som, že mal i vlastný motorkársky tím Team Traction Control, no zaujímavosťou je, že odjazdil celých 1500 míľ z rodného Anglicka až na juh Španielska. Jednoducho veľmi rád pretekal. O tejto jeho veľkej láske sa rozrozprával pre MONSTER ENERGY. V rozhovore môžeš vidieť jeho vášeň a pre mňa je veľkým odkazom práve to, že nechcel nič robiť na „pol plynu“. Tomu čo miloval, sa oddal celý a naplno. Inak by to predsa nemalo zmysel…

A prečo ľudia nazývali Keitha Flinta inovátorom? Možno išlo práve o jeho odvahu ľubovoľne kombinovať žánre tak, ako to nerobil skutočne len tak hocikto. Vďaka tomu si THE PRODIGY rokmi vybudovala zásadné meno spomedzi kapiel, ktoré sa nikdy nehrnuli cestou mainstreamu, ale naopak sa vždy snažili priniesť čosi vlastné. V jednom s rozhovorom Keith napríklad spomínal, že ho veľmi ovplyvnil dobový hip-hop, ktorého prúdy na ňom dozaista zanechali stopy, ktoré sa neskôr snažil využiť v rozličných rytmoch svojich vecí.

My si navždy zapamätáme jeho ikonickú tvorbu, dvojitého mohawka z vlasov a unikátny prejav. Spoločne s kapelou THE PRODIGY tvoril jednu z najrebelantskejších kapiel vôbec. Nech je česť jeho pamiatke. 

 

@stančo

Komentáre

Odporúčame