KLIPNewsPOP

Ako znie megahit SHALLOW v podaní vokálnej skupiny FOR YOU?

Skladbu Shallow netreba veľmi predstavovať, jedná sa o jednu z najkrajších a najhranejších skladieb roku 2018. Napísala ju Lady Gaga spolu s Markom Ronsonom, Anthony Rossomandom a Andrew Wyattom a naspievala s Bradley Cooperom. 

Tento hit zaznel vo filme Star is Born celkovo trikrát, najznámejšia scéna je, keď Jackson (Cooper) pozve Ally (Gaga) spievať na pódium. Shallow mala veľa nominácií na Grammy Awards aj Academy Awards a z nich získala Oscara za najlepšiu pieseň.

V pôvodnom scenári filmu Star is Born sa mal Jackson utopiť, preto Gaga napísala text „I’m off the deep end watch as I dive in“. Keď sa scenár zmenil, zo skladby, ktorá zahrať na záver pri titulkoch sa stal lovesong. Na internete je v súčasnosti možné nájsť veľmi veľa cover verzií skladby Shallow, avšak najznámejšie svetové vokálne skupiny sa zatiaľ do prerábky tohto hitu nepustili. Vokálna skupina For You ju prespievala aj preto, lebo si ju ich fanúšikovia želali počuť na koncertoch.

Skladba aj videoklip sa natáčali vo vlastnej produkcii. O zvuk sa postaral Milan Masiarik v spolupráci s Emilom „Esso“ Smoligom, strih mal na starosti Kubo „Točič“ Chochula. Skladbu zaranžovali spolu členovia vokálnej skupiny For You.

 

Komentáre

Odporúčame