HIP-HOPPlaylisty

PLAYLIST: Hudobná inšpirácia od DJa METYSA, zakladateľa Gramo Rokkaz labelu

Ak môžeme o niekom povedať, že má excelentný prehľad v hudbe, s istotou je to Dj Metys. Zároveň je jeden z najdlhšie aktívne pôsobiacich dj-ov na hiphopovej scéne, keďže sa tejto jeho vášni venuje už od roku 1999. Staršia generácia si ho určite pamätá ako hrával vo všetkých kultových bratislavských kluboch, ktoré už dnes bohužiaľ neexistujú. Okrem hraní zvykne sem tam vydať aj nejaký ten mixtape, na ktorom sa vždy nachádza skvelo namiešaná selekcia aktuálnych hiphopových hitov. Takisto sa zriedkavo venuje aj produkovaniu.

V roku 2007 spolu s Dj-om Mikom a Dekanom založil známy label Gramo Rokkaz. Do toho kedysi patrila aj skupina DMS. Po rôznych nezhodách a rozličných názoroch na fungovanie sa chalani rozhodli label koncom roka 2016 ukončiť. Metys je však stále aktívny na hudobnom poli. Spolu s Mikom sa venuje projektu INDIEvidual a takisto pravidelne organizuje obľúbené hiphopové párty ako napríklad Coast 2 coast alebo Soul food. Dnes nám Metys odhaľuje rebríček svojich momentálne najobľúbenejších skladieb a čo to o svojích ďalších plánoch prezradí v mini rozhore nižšie.

1.Kedy a kde najčastejšie počúvaš hudbu?

Dj Metys: Tým, že ma hranie hudby živí, tak ju počúvam/pozerám vlastne stále. Konkrétne teraz keď som doma za kompom, makám na jednom obale a popri tom mám pustený spotify.

2.Aká je tvoja najobľúbenejšia skladba?

Dj Metys: Fuuu, ťažké napísať jednu najobľúbenejšiu vec, to je kravina. Momentálne stále veľmi často točím album Palmen aus Plastik 2 od dvojky Raf Camora a Bonez MC. Okrem singlov najviac asi veci Es hat sich gelohnt, Alien a 100, to sú moje najobľúbenejšie skladby. Za týždeň to môže byť samozrejme úplne inak.

3.Akú sú tvoje ďašie plány do budúcnosti?

Dj Metys: Na tento rok mám plány hlavne mimo hudby. V rámci možností viac cestovať, resp. okrem pravidelných výletov do Berlína chcem omrknúť aj iné mestá/krajiny.

 

Komentáre

Odporúčame