HIP-HOPPlaylisty

PLAYLIST: Inšpiruj sa od Abeho, ktorého produkcie si idú aj Soulja Boy alebo Chief Keef

V dnešnom diely rubriky playlisty nám svoje hudobné tipy prezradí dvorný producent legendárnej formácie H16, človek, ktorý stojí za mnohými hitmi, sám Abe. Produkovaniu sa venuje už okolo 20 rokov. So skupinou H16 je už od jej ranných začiatkov. Jeho naobľúbenejším rapovým subžánrom je bez debaty Trap ale je schopný spraviť akúkoľvek hudbu na mieru. Výraznejšie o sebe dal vedieť v roku 2003 keď produkoval kultovú skladbu od H16 – Nech ti nejebe. O pár rokov neskôr sa už jeho hudba nachádzala na zásadných slovenských rapových albumoch interpretov akými sú Kontrafakt, Moja Reč, Druhá Strana, DNA a samozrejme aj na debutovom albume H16 – Kvalitný materiál, za ktorý skupina získala platinu.

Abe však ani po toľkých rokoch nepoľavil a tvrdá drina priniesla svoje výsledky. V roku 2013 sa mu podarila senzácia, keď známemu americkému rapperovi Chief Keefovi produkoval skladbu „Ain’t Done Turnin Up“. Tá mu do značnej miery pomohla naštartovať spolupráce s ďalšími zahraničnými rappermi. A nie len hocijakými. V jeho produkčnom portfoliu sa môže pochváliť takými menami ako je Kevin Gates, Soulja Boy, Famous Dex a mnoho ďalších. Najnovšie spolupracuje s labelom Freebandz, ktorý založil rapper Future. Pochopiteľne nás preto zaujímal Abeho vycibrený vkus na hudbu a preto sme ho oslovili aby nám zostavil rebríček svojich momentálne top 10 najpočúvanejších skladieb.

  1. Kedy a kde najčastejšie počúvaš hudbu?

ABE: Najčastejšie počúvam hudbu v aute a v mojom kancli pri tvorení.

2. Aká je tvoja najobľúbenejšia skladba?

ABE: Naj skladba neviem kks. Všetko ale asi Lil Baby, Gunna – Drip Too Hard bola donedávna bomba, ostaňme pri tom haha.

3. Aké sú tvoje ďalšie plány do budúcnosti?

ABE: Neustále bojujem o nové placementy, stále je tam ten hlad a stále niečo nové aj príde, chce či nechce je to tam. Dnes ráno zasa Freebandz počúvali beaty a GuapTarantino niečo vybral. Niečo tlačím do Ysl Gunna modlím sa za to každý deň 😀 A samozrejme rodina a ďalšie plány. Sleduj moje hudobné novinky na @abegothits!

Komentáre

Odporúčame