ČlánkyRozhovory

Slovenský DJ Kansiik vydáva svoj premiérový singel pod americkým vydavateľstvom.

Slovenská hudba opäť putuje do sveta.

Náš slovenský jazyk je síce krásny, no vo svete nie príliš známy. Napriek tomu sa k nám občas dostane správa, že  sa naším hudobníkom sa podarila spolupráca i za hranicami nášho regiónu. Za zmienku stoja napríklad chalani z Kontrafaktu a ich spolupráce s Nate Dogg a DJ Premier, či košická Haha Crew s milovaným a nenávideným 6ix9ine.

Len pred pár hodinami nás podobnou novinkou o zahraničnej spolupráci potešil aj mladý trnavský DJ a producent Kansiik. Svoj premiérový singel Plan Perfect vydal pod známym americkým vydavateľstvom Dark Side, čo dokázal ako prvý Slovák. Kansiik má síce len 18 rokov, no v hudbe nie je žiadny nováčik, za zmienku stoja napríklad spolupráce so svetovým labelom FckThem, Egom, či Boy Wonderom.  Pri tejto príležitosti sme Kansiika kontaktovali a zistili pár informácii o jeho plánoch do budúcnosti a samotnej skladbe Plan Perfect.

 

“Vždy som sa snažil robiť hudbu, ktorá je založená na nejakej emócií. Tanečnej hudbe som sa dlhé roky vyhýbal, nakoľko som sa pohyboval v skupine ľudí, ktorá ju celkom odsudzovala. Tento Mind-Set som zmenil až asi v 17tich rokoch, kedy som si povedal, že nemá zmysel byť zaseknutý na jednom žánri a treba experimentovať a skúšať nové veci. A tak vznikol tento track. Na štedrý deň po večeri, ma zavolal kamoš (tiež DJ), či sa s ním nejdem previezť po Trnave, a popočúvať novú hudbu. V aute mi púšťal nové skladby, ktoré našiel na Spotify. Bola to zmes bass-house a house skladieb, ktoré mali fakt skvelú energiu a pritom nezneli „tuctovo“. Mal som z toho fakt dobrý pocit.Keď som prišiel domov, ľahol som si do postele a pokúšal sa zaspať, ale v hlave mi stále hral ten tanečný rytmus. Tak som si zobral noťas, dal si slúchadlá a skúšal experimentovať. Pamätám si, že som sa na to úplne zadrel a asi po šiestich hodinách, kedy už začalo svitať, som si uvedomil, že by som mohol ísť spať .Bol som maximálne vyčerpaný a ani som netušil či je ten track vôbec počúvateľný. Keď som sa zobudil, rýchlo som ho vyexportoval a poslal môjmu kamošovi (producentovi) Donorovi, aby mi naňho dal svoj názor.Ten ho na moje prekvapenie vychválil a povedal, že ho mám určite dokončiť.A tak som venoval takmer celé prázdniny tejto skladbe a potom ju hodil na soundcloud. Po pár dňoch, pamätám si, že to bola presne posledná noc pred začatím školy, mi prišiel mail od vydavateľstva Dark Side, kde mi napísali, že sa im track veľmi páči a chceli by ho vydať. Tie pocity, ktoré som vtedy zažíval boli neopísateľné. Splnil sa mi jeden zo snov.Ďalšie mesiace sa riešili podrobnosti vydania a posledné zvukové úpravy a včera to konečne vyšlo von. Som za to celé hrozne šťastný a vďačný. Navyše som prvý Slovák, ktorý dostal možnosť vydať na tomto vydavateľstve skladbu, a to viac tomu celému nemôžem uveriť.

Budúcnosť

“Určite plánujem vydávať ďalšiu hudbu, experimentovať v žánroch, a tento rok by som rád spravil aj moje debutové EP. Taktiež mám rozrobených zopár spoluprác s veľmi zaujímavými menami, ale o tom hovoriť ešte nechcem.”

“Čo sa týka mojich shows, najbližšie ma môžete  vidieť 1. Marca v Trnave – klub 69 a 15. Marca v Trenčíne v klube Stejdž. Momentálne riešim bookingy aj na tohtoročné Slovenské a zahraničné festivaly a rozhodne je sa na čo tešiť. Pre aktuálne informácie ohľadom mojich shows treba sledovať Instagram.”

Komentáre

Odporúčame