ČlánkyHIP-HOP

MLADÁ KRV: Zoznámte sa s ERIKOM TRESOROM, ktorý rapuje od jedenástich rokov

Vítame vás v novej rubrike Mladá Krv, kde vám budeme predstavovať nováčikov našej hudobnej scény, ktorí určite stoja za pozornosť.

V úvodnom diely vás zoznámime s talentovaným rapperom menom Erik Tresor, vlastným menom Erik Szeif. Umelecké meno je odvodené od jeho priezviska, teda sejf. Tento 22 ročný bratislavčan sa tvorbe venuje už od svojich 11 rokov. V tomto veku nahral svoj prvý track ešte cez windovs movie maker. Odvtedy sa tomu podľa jeho slov venuje viac menej denne a snaží sa vždy posúvať a urobiť nejaký progres s cieľom, že bude jeho hudba raz docenená.

Hudbe obetoval aj školu, ktorú sa rozhodol ukončiť a radšej si našiel prácu aby zarobené peniaze mohol investovať do tvorby. V hudbe ho inšpiruje najme nemecká a francúzska rapová scéna ako napríklad Sofiane, Kaaris, Kalash Criminel. Vždy sa však snaží robiť veci po svojom a pridať tam niečo vlastné. Jeho prvý oficiálny videosingel Túlame sami vyšiel v lete minulého roku. Aj spolu s hosťujúcim Adrianom si ho odbehli natočiť do Chorvátska. O klip sa postaral Abdul, dvorný režisér teamu Overground Art. Do dynamickej produkcie od Hoodiniho obaja chalani šlapú ako hodinky.

Najnovšie Erikovi vyšiel druhý oficiálny singel s názvom Sám. Skladba vznikla ešte minulý rok keď sa zastavil v štúdiu pozrieť Hoodiniho. Ten mu pustil inštrumentálku a on už po pvrých dvoch tónoch vedel, že do tejto hudby chce napísať text. Videoklip opäť pochádza z Abdulovej dielne. V tejto skladbe chcel ukázať, ze uličný rap nemusí byť len o hoes, peniazoch a hraní sa na niekoho kým nie si, ale že sa to da podať aj inak a vyjadriť tak emócie aj keď stále “frajerským – neteplým spôsobom.

Tento rok má s Overgroundom veľké plány. Chcel by vydávať každý mesiac videoklip a posúvať to opäť vyšší level. Možno sa od neho dočkáme aj nejakého väčšieho projektu ako ep-čka alebo dokonca albumu. Dianie okolo neho môžete sledovať na jeho instagrame @erik_tresor.

Komentáre

Odporúčame