NewsHIP-HOP

MICHAJLOV z basy posiela nový klip. So SEPAROM a DAMEM zbiera svoj STREET CREDIT

Ešte pred niekoľkými mesiacmi nastúpil český rapper Michajlov do väzby na výkon svojho trestu. Jeho príbeh je presným príkladom toho, kedy stačí jedno zlé rozhodnutie, byť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. V čase jeho väzby mu ale vyšiel úplne nový album 1991, ktorý je príjemnou pripomienkou tradičného boombapu. Bary priamo z ulice ti naservíroval legendárny DJ Opia, ktorý zároveň produkoval i veci zo samotného tracklistu. 

Postupne vychádza vec za vecou na YouTube, kde oddnes nájdeš aj veľmi čerstvý videoklip na uličnú skladbu STREET CREDIT, kde si Michajlov na featuring zavolal chalanov z DMSky. Separ a Dame mu ochotne dali svoje slohy a klip je zaujímavý tím, že ukazuje reálne zábery writerov, ktorých identita zostáva samozrejme skrytá. V samotnom klipe sa hneď na úvod kladie dôraz na fakt, že zábery boli poslané anonymne.

11-trackový album 1991 je súhrn tém a myšlienok, ku ktorým Michajlov vyjadril svoju osobnú spoveď. Celé to bolo napísané za obyčajných 14 dní hneď po tom, ako sa dozvedel, že ho basa neminie. Ide jednoznačne o výnimočný projekt, ktorý môžeš podporiť kúpu originálu a merchu na našom SHOPE. Okrem toho sa v blízkej dobe môžeš tešiť aj na EP-ečko s doteraz nevydanými trackmi!

#FREEMICHAJLOV

@stančo

Komentáre

Odporúčame