NewsHIP-HOP

16-ročný rapper odmietol 3-miliónovú ponuku vydavateľstva

Začiatkom januára tohto roku vydal mladučký rapper z Memphisu svoj nový track na YouTube. Bežná záležitosť, dnes rapuje už skoro každý. Zaujímavosťou však je, že klipec je plný zbraní a chalanov, čo sa tvária veľmi prísne do daného tracku s názvom SHOTTA FLOW. Dnes prešlo čosi vyše mesiaca od vydania tracku a čísla ukazujú čosi vyše 11-tich miliónov. Slušné, nie? 

Prvotnému hajpu nesmierne pomohli viaceré reakcie od vlogerov, ktorí na túto novinku reagovali, a tak mladého rappera menom NLE Choppa celkom solídne vystrelilo. A ako to už pri takýchto mladých rapperoch býva zvykom, o chalana sa veľmi rýchlo začali zaujímať rôzne nahrávacie spoločnosti, ktoré ho začali motať na to, aby sa upísal pod ich strechu. Suma za tento deal sa tak vyšplhala na celé 3 milióny dollárov… a chalan to zrušil.

Namiesto toho sa nezáväzne upísal pod UnitedMasters, bez akejkoľvek zálohy a s plným vlastníctvom svojich nahrávok. Dá sa ale povedať, že to má celé veľmi logické vysvetlenie. Načo by mal NLE Choppa riešil deal s nahrávacou spoločnosťou, ktorá by na ňom ryžovala, keď si už dokáže sa streamy a podobne zarobiť veľmi slušne aj sám? Nemalú úlohu v tomto celom mala chalanova mama, ktorá aktuálne figuruje ako jeho takpovediac manažérka.

NLE Choppa rastie aj na streamovacích službách aj na YouTube a aktuálne vydáva pokračovanie svojho úspešného tracku. Ešte o ňom podľa mňa počuť budeme. 

Komentáre

Odporúčame