NewsČlánky

Krásna speváčka BIBI HALL debutuje dvoj-singlom a dvoma videoklipmi

Úvod roka 2019 prináša zaujímavú hudobnú novinku, ktorá stojí za pozornosť. Málokedy sa totiž stáva, že by debutujúci umelec predstavil ako debut viac ako jednu skladbu. 

Mladá speváčka Bibi Hall vstupuje na scénu prostredníctvom zaujímavého projektu Endless Love, ktorý je tvorený dvoma singlami aj s vizuálmi. Oba videosingle sú kreatívne prepojené, pričom ich spája jedna dejová lína a tak vlastne tvoria príbeh rozdelený na dve časti.

Bibi Hall (vlastným menom Bibiana Hallová) spájala svoj život s hudbou od útleho detstva doslova na každom kroku. Cez Základnú umeleckú školu, neskôr konzervatórium, štúdium spevu a tanca, či študijný pobyt v USA zameraný na muzikálový spev. V roku 2017 sa rozhodla z USA vrátiť na Slovensko a vydať svoje prvé single. Výsledkom je jej aktuálny projekt Endless love, pozostávajúci z dvoch videosinglov Shitty Love a This Is How We Do. Prostredníctvom týchto singlov speváčka rozpráva príbeh o osudovej láske a komplikovanom vzťahu plnom rozchodov a návratov.

PART ONE: Shitty Love

Dvaja ľudia prežívajú lásku a nevedia bez seba žiť, ale zároveň si ubližujú a nevedia prestať, zraňujú sa aj napriek silnej túžbe byť milovaný a realita dnešnej doby prináša do ich vzťahu problémy,”vysvetľuje Bibi námet svojho hudobného príbehu a dej prvej skladby a videoklipu.

PART TWO: This is how we do

Pokračovanie príbehu v druhom videoklipe prináša rôzne obraty. „Dvojica vie, že ich vzťah nemá budúcnosť, no zároveň si užívajú to, čo majú práve teraz. Napriek tomu, že každým dňom pociťujú stále väčšiu a väčšiu bolesť, zároveň cítia vzrušujúce napätie medzi sebou, ktorému sa nedokážu ubrániť ani po rozchode,” dodáva Bibi. Ako hovorí, tému toxických, ťažko ukončiteľných vzťahov sa rozhodla vo svojej tvorbe vykresliť, pretože cíti a vidí, že tomuto problému v dnešnej dobe čelia mnohí z nás.

Láska je často témou skladieb, ktoré píšem. Preto je prirodzené, že aj tento môj špeciálny dvoj-debut odzrkadľuje túto častú tému mojej tvorby,“vysvetľuje Bibi. Skladbu sa preto rozhodla vydať symbolicky na sviatok zamilovaných, v deň Svätého Valentína.

Réžiu videoklipov Bibi zverila mladým talentovaným filmárom z VŠMU Bobovi Barrimu a Marekovi Obuchovi. Ženskú polovičku osudového páru si Bibi v klipoch zahrala sama a rolu jej partnera stvárnil herec Jakub Janotík, taktiež študent VŠMU. Zatiaľ čo pod textami oboch skladieb je ako autorka podpísaná Bibi osobne, pod hudobnou produkciou oboch skladieb je podpísaný Oliver Žilák, ktorého meno je spájané tiež s tvorbou Emmy Drobnej a Terezy Maškovej. Ako Bibi dodáva, na oboch skladbách autorsky spolupracoval tiež český spevák a skladateľ žijúci na Slovensku, Matěj Vávra.

Do svojej oficiálnej debutovej umeleckej éry vstupuje Bibi Hall nielen v sprievode unikátneho projektu Endless love, ale aj s novou sprievodnou kapelou, s ktorou tvorí formáciu BIBI HALL AND BAND v zložení Bibi Hall – spev, Adam Hudec – basgitara, Jozef Ragan – bicie a Silvo Salis – gitara. V súčasnosti začína pracovať na debutovom albume a plánuje prvé koncerty so svojou novou kapelou.

Komentáre

Odporúčame