News

Desivé zábery z festivalov v Anglicku. O tomto hudba nie je

Desivé zábery z festivalov v Anglicku. O tomto hudba nie jeMnožstvo ľudí si však našťastie uvedomujú, že sme v ničení a znečisťovaní planéty zašli naozaj priďaleko. Každoročným problémom letných festivalov je odpad. Ten neporiadok, ktorí sú ľudia schopí vyprodukovať je zarážajúci. Tento rok som sa aj na slovenských festivaloch stretol so zónami, kde sa dal odpad separovať. Well done.

Že na festivale necháte odpad, ktorý nepotrebujete je vec jedna. V Anglicku však po festivaloch v mestách v Reading a Leeds zostalo také množstvo stanov a spacákov, že sa nám zatočila hlava.

Presne ako sa píše v tweete vyššie: „Dúfam, že sa tieto stany a spacák dostanú k tým, ktorí ich potrebujú.“ Niektoré časti sveta, čo by, v snáď v každom meste na svete sa nájdu ľudia, ktorí trpia chudobou a čo na to jedinci žijúci v prebytku? Prebytok si nevážia. Asi si skutočne nevážime to, čo máme, to pohodlie, ktoré nám táto dopa poskytuje a všetko to berieme ako samozrejmosť.

Probémom je, že v Anglicku panuje presvedčenie, že nechať stan v kempe znamená darovať ho niekomu. To však nie je  pravda. Riaditeľ zberu a distribúcie odpadu z festivalu vysvetľuje:

„Koordinujeme dobrovoľníkov a charity aby pozbierali veci pre bezdomovcov a utečencov v mestách Calais a Dunkirk, ale 90% stanov tam zostane.“

Do kempov boli povolané stovky dobrovoľníkov a charity aby z toho niečo zachránili. Nanešťastie 90% stanov bolo dotrhaných, spálených alebo inak zničených.
V rámci týchto dvoch festivalov vystúpili interpreti ako Dua Lipa, Kendrick Lamar, N.E.R.D., Travis Scott, Fall Out Boy, Diplo, Pendulum či Fred V & Grafix.

Naozaj je potrebné sa na festivale spiť do nemoty, robiť neporiadok a ničiť veci? To bez toho sa ľudia už nedokážu zabaviť? Bez alkoholu a drog si nedokážeme vychutnávať hudbu a baviť sa? Hm..

Komentáre

Odporúčame