News

Taylor Swift stojí pred životným rozhodnutím. Dostane najväčší kontrakt storočia?

Taylor Swift pôsobí pod vydavateľstvom Big Machine Records už 13. rok, no táto zmluva končí v novembri. Počas uplynulých rokov to znamenalo, že 80% príjmov z hudby Taylor Swift patrilo práve Big Machine Records. Viete si to predstaviť? Že 80% vašich prijímov ide niekomu inému? Vyzerá to šialene ale vydavateľstvo sa stará o mnoho vecí. Až tak scestné to teda snáď nebude. No ale aj tak…

Taylor je vraj v kontakte s viacerými veľkými vydavateľstvami a je len na nej, akú cestu si zvolí. Doug Davis, špecialista na právo hudobného priemyslu zdelil svoj zaujímavý pohľad na vec: „Nie je tu tradícia, že by sa najlepšie predávajúci interpreti tejto digitálnej doby stávali tzv. voľnými agentami. Taylor Swift je v ojedinelom momente jej kariéry, kedy môže sama určiť komerčné podmienky a štruktúru zmluvy.

PREČÍTAJ SI AJ O TEXTOCH TEJTO POPOVEJ DIVY

„Ak chce prenasledovať prelomenie finančných rekordov a predĺžiť súčasnú zmluvu, môže dostať najväčší kontrakt tohto storočia. Ak chce byť viac kreatívna, môže si zvoliť iný spôsob zárobkov a postaviť si tak vlastný model podnikania. Je to veľmi vzrušujúce“, zakončil Davis.
Taylor Swift stojí pred životným rozhodnutím. Dostane najväčší kontrakt storočia?Odkedy sa Taylor upísala Big Machine Records vydala 5 albumov, z ktorých predala viac ako 40 miliónov kópií. V kontexte toho, že sa na povrch dostávajú rôzne informácie o zmluvách s nahrávacími štúdiami a o tom, ako funguje celý hudobný priemysel by mohla Swift prekvapiť celý svet. Vlastná cesta, kde jej do tvorby nebude nikto „kecať“ by mohla verejnosti priniesť zaujímavé a diela.

Komentáre

Odporúčame