Články

Najvyšší level, či hudobný výsmech? Keď YouTuberi rapujú (CZ EDITION)

V marci tohoto roku som ti priniesol článok, kde sme si pekne podrobne rozobrali YouTuberskú scénu Slovenska a Česka z pohľadu toho, kedy sa YouTuberi začali vo veľkom vŕtať v muzike, presnejšie v rape. Mali sme tu samozrejme tracky, ktoré boli nielen počúvateľné, ale aj pomerne slušné záležitosti. Na druhej strane samozrejme nechýbali ani veci, ktoré snáď ani názvom muzika označiť nie je možné, a tak z toho vzišla skutočná všehochuť. Mali sme tu však prevažne tracky za minulý rok, ale tentoraz som sa rozhodol uvariť pre teba fajnové pokračovanie, kde sa opäť pozrieme na záležitosti tohto druhu, teraz ale len a len českú scénu, pretože tam sa toho za posledné mesiace udialo naozaj požehnane. 

YouTuber, čo rapuje lepšie ako rapperi?

Vadak aka Vadim patrí medzi YouTuberov, ktorí sa rapu venujú čoraz viac, dôkazom toho je nová skladba z jeho produkcie každých pár mesiacov. Za tento rok sme od neho dostali rovno dve veci, z ktorých prvá je pomerne temný lovesong a druhá je veľmi čerstvou záležitosťou. Skladba s názvom Stvůry je skutočne neskutočne výbornou skladbou doplnenou samozrejme o skvelý videoklip, ktorý perfektne ladí s atmosférou tracku. Ako názov napovedá, nejedná sa o príliš pozitívnu vec, no občas sa treba i opustiť podobným spôsobom, nech z teba všetky negatívne emócie odídu a ostanú mimo teba. Občas treba tie stvůry vypustiť von…

Ďalší YouTuber, ktorý vymenil profesiu

Dlhé roky ho ľudia poznali pod jeho kanálom DenisTV, za čo sa mu veľakrát ušiel aj skutočne riadny hejt, napríklad počas kampane s nemenovanou značkou čipsov. Pred nejakým čase ale Denis urobil vyhlásenie, kde ohlásil začiatok svojej rapovej kariéry, počas ktorého vyšiel i jeho vôbec prvý track. Prekvapením bolo, že sa v podstate jedná o kvalitnú vec, hoci ťažko prijať že z family friendly pekného YouTubera sa zrazu stáva drsný rapper. Ale myslím, že kvalita sa skôr či neskôr dostane na povrch a Denis s novým pseudonymom Earth to pomaly ale isto dokazuje.

DISSTRACK NA DENISOVU EX SweetieMarket

BACKFIRE OD SweetieMarket

Vtip? Dúfajme…

Čo napísať k nasledovným počinom? Netuším, ale predsa skúsim. Sranda musí byť, to je jasné, ale čo z toho je naozaj myslené úprimne ako sranda a čo je vytvorené s plnou vážnosťou? To fakticky netuším, ale poďme sa na to pozrieť pekne poporiadku. Čo to tu vlastne máme? Starého známeho Freescoota, ktorý sa pokúsil o letný hit. Či to vyšlo, posúďte asi sami. TVTwixx sú spolu s Mike JePan známi viacerými škandalóznymi skutkami, ktoré sa snažili premeniť na svoj umelecký content v rámci natáčania videí. Máme tu od každého aspoň jednu vec, keďže TVTwixx nahrali cover na známy song a pomenovali ho Louis Vitton, okolo ktorého sa vlastne všetko v klipe točí a to doslova. Mike JePan sa však spojil s postavičkou menom KingDubaj a spoločne nahrali takisto pokus o letný hit… Čo k tomu povedať? Radšej nič, bez vulgarizmov to asi nepôjde. Dá sa to brať vôbec vážne?

Kvalitka na záver

Nemôžeme však ukončiť tento článoček nejakou z predošlých tragikomédií. Práve preto tu mám pre teba ešte posledný track od populárneho STNa, ktorého ľudia najskôr spoznali z videí Peťka alias PeťanGames a už nejakú dobu chalanisko tvorí i sólo kariéru. Patrí medzi tých pár YouTuberov, ktorí keď zadelia hudobný track, je to nielen počúvateľné, ale má to aj pomerne veľkú výpovednú hodnotu, o čom sa práve môžeš presvedčiť na vlastné ušiská.

 

Created by: Stano Fatul

Komentáre

Odporúčame