News

Jacksonov Thriller už nie je najpredávanejším albumom všetkých čias. Kto ho prekonal?

Jacksonov Thriller už nie je najpredávanejším albumom všetkých čias. Kto ho prekonal?Hohohooo neľakajte sa. Album Thriller je celosvetovo stále najpredávanejším albumom všetkých čias, ale začína mu horieť za r*ťou. V USA totiž o tento titul prišiel. Z Nosiča pretkaného hitami ako Billie Jean, Beat It či éterickým Human Nature sa po svete predalo 47 miliónov kusov. Kráľ popu, fenomenálny spevák, hudobník, tanečník a revolucionár hudobného priemyslu Michael Jackson priniesol svetu obrovský odkaz, zanechal za sebou hlboké posolstvo a dodnes teda drží prvé priečky v predajoch. V rámci USA ho však niekto predbehol.
Prekonala ho kapela The Eagles, a to s albumom The Greatest Hits (1971 – 1975). Potvrdila to Recording Industry Association Of America s tým, že výberovka od The Eagles má na konte 38 miliónov predaných kusov, Thriller v USA zaostáva o 5 milliónov.
Okrem toho ďalší album od The Eagles, konkrétne Hotel California, z ktorého pochádza aj rovnomenná ikonická skladba, po ktorej dokonca pomenovali hotel v Mexiku, je tretím najpredávanejším albumom všetkých čias v USA. Že neviete o kom hovorím? Minimálne túto skladbu by ste mali poznať ;-).

Komentáre

Odporúčame