ČlánkyHIP-HOP

Aká hudba baví ľudí po celom svete

Aká hudba baví ľudí po celom svetePiatok večer, zajtra ráno opäť vstávam ale v sprche zisťujem, že spať sa mi ísť nechce. Šiel by som von?! Do uší púšťam Charlieho a tancujuc, bežajúc letím do baru. Nič nie je náhoda a aj text skladby Slow It Down, ktorú som počúval po ceste, sa do toho večera tak trochu premietol. Sedí totiž k tej úžasnej, najúžasnejšej letuške forever. Ale pekne po poriadku…

#house ?

Toto nie je Partylist a nie sú to ani Bangre do auta ale dozajisté sú to skladby rôznych žánrov či štýlov, na ktoré sa ľudia bavia. Ono totiž, ani ja som si kedysi nedokázal predstaviť, že sa budem baviť na liquid funkový drum&bass, na house, či dokonca techno. Stalo sa deje sa a stane sa znova, v inom novom príbehu a žánry. Toto nebude o mne ale o hudbe, zábave a piatkovom večere. Dobre aj o mne, ale tieto poloblogy kombinované s hudbou ma fakt začali baviť. Skrz barový príbeh, ktorý som načrtol vyššie ti tu teda budem postupné hádzať skladby, na ktoré sa dá baviť a ľudia sa na ne aj bavia, a to aj napriek tomu, že sú totálne odlišné. Všetko je to párty, no nie je párty ako párty, či toto je párty?

#rap ?

Hneď po príchode to jedného z dvoch barov, kam sa dá v mojom rodnom meste ísť stretávam dlhoročného kamoša, s ktorým som ako s jediným komunikoval, že tam prídem. Vchádzam, vnútry plnka, vidím jeho a  Kachnu. S ňou sa poznáme roky, naše priateľstvo však vystrelilo až po x rokoch veľmi rýchlo, a potom zase veľmi rýchlo upadlo. That means, že som ju dlho nevidel. Hovorí, že vydáva knihu, whaaaaaat?!?!?! No nie je to šialené? S jej rozprávania sa však dozvedám, že konečne našla, čo ju napĺňa, prestala stagnovať a robí niečo, čo pomáha jej a aj jej čitateľom. Skvelé. Do toho však prichádza šok a veru že nebude jediný…

#techno ?
Nostalgicky sa totiž vraciam naspäť do stredoškolských čias. Našu, už trochu pridlhú debatu s Kachnou v tom správne čase prerušuje ex-spolužiačka, ktorú som fakt od matury asi mimo fotiek na Facebooku ani nevidel. A to sme si boli takí blízki. Takže začína nekonečná debata o tom, kto čo robí, kde koho zo strednej videl, zdieľame pohľady na to, že pre niekoho je odchod z rodného mesta jedinou možnosťou a pre niekoho je tou jedinou túžbou zostať v ňom. Debata opäť končí presne vtedy, keď má.

#dancehall ?

Je tam totiž ešte niekto, po kom už dlhšie poškulujem a za kým chcem ísť na kus reči. Stále sa to však tak nejako nedarí… Nepamätám si, čo sa dialo v tomto úseku tak si poďme teda povedať niečo k tej hudbe. Tie hastagy so žánrami len značia k akému štýlu sa skladba prikláňa, osciluje, limituje, a tak viete matematické pojmy mi už dávno z hlavy vyfučali. Jednoducho, nemusí to byť presné, nie som encyklopédia a na druhej strane, súčasné extrémne prieniky žánrov to radenie znemožnujú. No takže, je tam ešte niekto?!?

#funk ?

Áno, ona, ďalšia zo zoznamu lások, s ktorými si viem prestaviť celý život. Chcel som ísť za ňou ale stále bola obklopená akýmisi čudesnými chlapmi, ktorých som nikdy nevidel, a tak sa stalo čo? Ona prišla za mnou. No nie je to krásne? Nie je! Po vtipno trápnej situácií, kedy objala zozadu moju kamošku v domnienke, že je to jej kamoška, veď majú podobné šaty, sa opäť niekam vytratila. Všetko však má svoj čas. Stojím pri bare a ako vždy….

#drum&bass ?

Nás dvoch proste osud vždy spájal sám. Nikdy sme sa nemuseli snažiť stretnúť sa, aj tak sme sa stretli a skončili spolu.  No a tak si objednávame už neviem čo a obaja lamentujeme, že sme sa stretli keď má zase frajera. Áno, takto sa nám osud posledné roky vysmieva. Nevadí, ak bude ešte niekedy single, vieme čo sa stane. Táto fantazia je však na míle ďaleko. Narodil som sa totiž o pár rokov neskôr, alebo ona o pár rokov skôr ako mala. Biologické hodiny tikajú a nie, narodili sme sa obaja presne vtedy, keď sme sa narodiť mali. Spôsob akým sa vieme spolu smiať je v skutku náš. Má v ruke pohár vína, že jak som ho flipol?!? Na koženej sedačke vedľa mna zostáva pás z kvapiek a kaluží vína a končia tesne pred pani sediacou vedľa. „Fuuuu,“ vydýchol som si. To nevymyslíš, to nenaplánuješ, to neurobíš. 

#electroswing ?

Tento večer som mal byť s kamošom, no bol som s troma ženami, ktoré som ani len netušil, že stretnem. Každá má svojský pribeh a každú z nich mám rád. Inak. Lenže čo bolo to bolo, každý sme inde, tie občasné stretnutia sú krásne, no život plynie a ja už akosi prestávam veriť, že sa so všetkými kamarátmi dokážeme stretávať pravidelne a často ako keď sme nemali povinnosti, vlastne mali, JEDNU, ísť von a tráviť čas spolu. Užívajte si teda život, bavte sa a vedzte, že zabaviť sa dá na rôzne štýly a tieto tu ani zďaleka nie sú všetky. Pošli nám teda do komentárov link na hudbu, ktorá robí tvoju párty párty a zahlasuj v ankete na akú hudbu sa dokážeš zabaviť. Prečo by si to mal robiť? Tak, aby sme si všetci v tejto digitálnej dobe boli konečne trochu bližší :-). Čaukooo nabudúce.

Ľ.

Komentáre

Odporúčame