News

Spolupracoval so zahraničím, teraz dobýja Slovensko. Kto je mladý DJ a producent Dinelo?

Spolupracoval so zahraničím, teraz dobýja Slovensko. Kto je mladý DJ a producent Dinelo?

Slovenský DJ a producent Dinelo mal len 16 rokov, keď v spolupráci s vydavateľstvom Benka Records vydal svoj prvý singel „Share the Love“ v roku 2013 – pesničku, ktorá zmenila jeho život. Daniel Vereb alias Dinelo strávil nespočetné množstvo hodín vývoja a dolaďovania svojho štýlu, štýlu, v ktorom elektronická tanečná hudba spĺňa prvky populárnej hudby – novým, sviežim a pestrým spôsobom. Dinelo chápe chuť mladých milovníkov hudby, pozná tajomstvá mladých a zdieľa presne tieto tajomstvá vo svojej hudbe a pridáva tomu svoju vlastnú chuť a pohľad. Nie je nasledovníkom – stále sa vždy snaží vytvoriť nové jedinečné melódie a prvky. V dnešnej dobe si nespočetný fanúšikovia EDM vychutnávajú Dinelove skladby prostredníctvom slovenských rádií.

Spolupracoval so zahraničím, teraz dobýja Slovensko. Kto je mladý DJ a producent Dinelo?

Roky 2013 až 2015 boli naplnené tvorivou prácou. Dinelo bol motivovaný rastom a zdokonaľovaním. Strávil väčšinu času v štúdiu a tvrdo na sebe pracoval . No ťažká práca sa vypláca a v roku 2016 vydal Dinelo prvý vokálový singel „This Could Be True“ – úspešná spolupráca so spevákom PRYVT RYN z LA znamenala začiatok novej éry pre Dinela, ktorý si uvedomil, aký štýl hudby je pre neho výrazný. 

Na začiatku leta 2017 sa Dinelo a PRYVT RYN opäť spojili, aby vydali ďalší singel „Never Be Young“! Bol to dobrý krok k uverejneniu videoklipu cez portál VEVO, ktorý obsahuje skvelé hudobné videá najlepších svetových umelcov. Never Be Young je letná pieseň o mladých ľuďoch, ktorí cestujú, užívajú si slobodu, priateľstvo a čerstvý vzduch. Posolstvo je jednoduché, ale je dôležité – keď nebudete cestovať a uživať si život, nikdy nebudete mladí

Dinelo je nezastaviteľný. V polovici leta spolu s producentom Dlugoshom a spevákom Osseyom Jamesom vydal ďalšiu pieseň. „Circles“, v spolupráci s Arcadia Records, sa stala okamžite pieseň podporovaná niekoľkými svetovými umelcami ako sú YVES V či Max Vangelli. Skladba dostala iný štýl ako je u Dinela zvykom, no mladý producent rád posúva svoje hranice. Akonáhle si uvedomil, že začal prispievať k svetovej produkcii, ako 20-ročný  cítil obrovskú pozitívnu energiu, aby mohol pracovať na jeho hudbe viac ako kedykoľvek predtým a je odhodlaný vytvárať novú hudbu, aby vzrušil mysle a posúval svoje limity, ale zároveň zostal pravdivý pre seba – milujúcu tvorivosť a jedinečné spôsoby vyjadrovania. Koncom roka 2017 stihol ešte vydať singel „With You“.

Spolupracoval so zahraničím, teraz dobýja Slovensko. Kto je mladý DJ a producent Dinelo?

Rok 2018 priniesol nové výzvy. Dinelo sa rozhodol, že po minuloročnom letnej skladbe „Never Be Young“ prinesie nový letný singel pre leto 2018. Preto začal robiť na novej skladbe kde si prizval na featuring americkú speváčku menom Mayila. Skladba dostala názov „I Dare You“, a ihneď sa objavila v étery rádia Europa2. Dinelo čerpal inšpiráciu od umelcov ako sú Diplo, či Major Lazer, čo samotne pri vypočutí tejto skladby aj počuť. O 2 týždne nato vydáva Dinelo ďalšiu letnú skladbu „Leave Me Now“. Tentokrát si prizval na featuring speváčku zo Slovenska – Veroniku Strapkovú a Rádio Europa2 označilo, že skladba sa môže stať obrovským hitom. 

Spolupracoval so zahraničím, teraz dobýja Slovensko. Kto je mladý DJ a producent Dinelo?

/Moje meno je Dinelo a spolu s Veronikou Strapkovou (VeronikaS) sme spojili sily aby sme priniesli spoločnú skladbu pre toto leto! Po dlhých mesiacoch práce vznikla skladba „Leave Me Now“ ktorá dostala zaujímavý text i moderný zvuk. Vždy som túžil nájsť pre svoju hudbu aj slovenského umelca, aby som nemusel spolupracovať len s tými zahraničnými. Keď som počul Veroniku, bolo rozhodnuté. Napísal som jej a ona odpísala. Má výnimočný hlas ktorý sa k tej hudbe hodí. Cítil som to a teraz som rád, že som to urobil. Tým že spolupráca prebiehala na diaľku, trvala takmer polrok. Keď sme pieseň dokončili, cítili sme v nej letnú energiu. Aj napriek textu, ktorý až taký veselý nie je, chceli sme počkať na prázdniny a dnes je konečne vonku./ Dinelo Official

OFFICIAL FACEBOOK

Created by: Stano Fatul

Komentáre

Odporúčame