News

Dvaja slovenskí hip-hopoví producenti dokázali niečo výnimočné. O čo ide?

Dvaja slovenskí hip-hopoví producenti dokázali niečo výnimočné. O čo ide?Naše malé Slovensko dokáže niekedy naozaj veľké veci. Či už je to šport, kultúra alebo iné odvetvie, raz za čas sa objaví niečo, na čo môžeme byť pyšní. Tento prípad sa stal aj včera (07.07-2018), keď dvaja slovenskí producenti dostali možnosť zapojiť sa do Battle of the beats v hlavnom meste Dánska, v Kodani. 

Ide o súťaž, v ktorej sa vyberajú hip-hopoví producenti na základe určitej normy a skills, ktorí súťažia medzi sebou v beatmakingu. Do súťaže vybralo vedenie tohto eventu 8 producentov z rôznych krajín a Slovensko bude mať medzi nimi zastúpenie, čo určite stojí za zmienku. 

Súťaž je program pred samotným vystúpením americkej legendy, ktorý si hovorí Grandmaster Flash. Ak neviete o koho ide, odporúčam si to rýchlo doštudovať, pretože tento človek je jedným z najzásadnejších mien v hip-hope ako takom. Erik Weiss spoločne s jeho kolegom Marekom Bednárikom budú zastupovať Slovensko ako Boom Bap Unit – U/ – unique, /N/ – native, /I/ – international, /T/ – technique. Ich cieľom je pracovať s najzvučnejšími svetovými menami a toto je určite dobrý začiatok. Viac informácii o akcii pridajú organizátori neskôr na oficiálne stránky. Udalosť na FB nájdete tu. Ak by ste si chceli zakúpiť lístky na tento event, tak klikajte tu.


 

Komentáre