News

Kali, Majself, či DMS? Sleduj víkendové novinky domáceho rapu

Majself sa nám pripomenul len minulý týždeň novým letným trackom MÁM TO RÁD a už dnes sa objavuje v spolupráci s legendárnym Wichom na ďalšej pozitívnej letnej skladbe KRÍDLA. Dal výborné kombo do Máňovej hudby so spevákom Erycanom. Precíť ten vibe spolu s nami!

Kto má najrýchlejšie ústa na scéne? Nie, nie je to nikto z rapperov, ktorý ťa práve napadol. Nie je to dokonca ani Strapo. Ide o Bitmana, ktorý si pre teba prichystal celkom nový track s klasickou boombap muzikou od petržalského DJ-a MikroMana. Nečakaj žiaden doubletime, iba neúprosnú nálož slov!

Tento víkend bol doslova sviatkom pre všetkých fanúšikov hip-hopu, kedy sme si mali možnosť vychutnať náš najväčší hip-hopový festival HIP-HOP ŽIJE, kde sa pred legendárnym Rick Rossom predstavili aj samozrejme chalani z DMS, najkôr Dame, potom Separ. Ako skvelé prekvapko zaznela na záver Separovej show úplne novučičká skladba s názvom KARDIO s produkciou od Smarta, ktorou DMS takpovediac ohlásili svoj tretí štúdiový album, ktorého by sme sa mali dočkať na prelome kalendárnych rokov. Na Vianoce teda môžme opäť očakávať samé bomby. Aby som nezabudol, na skladbu KARDIO sa v súčasnosti plánuje točiť aj klipec, no na jeho premiéru si budú musieť fajns ešte chvílinku počkať.

Kali, Majself, či DMS? Sleduj víkendové novinky domáceho rapu

Ďalšou dnešnou spoluprácou medzi CZ a SVK hudbou je skladba s výstižným názvom Česko-Slovensko, kde sa českému AMCOVI na featuringu predstavil raprezentant našej mladej krvi, Patrik Rivier, ktorého si mohol zachytiť už napríklad s trackom BUNNYHOP. Sleduj výborný „šlágrový“ klipec akoby priamo z televízie Senzi. Proste, nemohli sme to vynechať!

Kali patrí k najaktívnejším rapperom našej scény, o tom už nemôže byť ani pochýb. Deje sa tak čoraz intenzívnejšie po tom, ako ohlásil plánovaný koniec svojej kariéry a v tomto období vydáva rad-radom tracky a spolupráce, ktoré sa okamžite stávajú tými najpočúvanejšími hitmi. Dokonalým príkladom je jeho minulotýždňová spolupráca s ČisTym a Mišom Bielym TAKÁ TÁ, ktorá je dokonalým letným trackom a šľape v stopách hitu ONA. Dnes sme sa dočkali rovno ďalšej spolupráce, kde sa Kali predstavil v doprovode CZ rapperov Vladimira 518, IronKapa a českého producenta Mika Trafika. Ide o výbornú „motivačnú“ skladbu, ktorú by si si rozhodne nemal nechať ujsť!

Novinku vydal aj rapper a producent v jednom, ktorý je známy ako Konex. Ten nadviazal na úspešný singel Mojsej Flow a doručil tak zaujímavé pokračovanie skladby, ktoré sa môže pýšiť úplnou odlišnosťou od toho, čo vychádza na našej scéne. M+ je iná liga.

 

Created by: Stano Fatul

Komentáre

Odporúčame