Články

NEWS TALK Fejbs: Ako speváčku ma ľudia nebrali moc vážne

Prvý diel našej rubriky News Talk mal u vás úspech, a tak, ako sme sľúbili prichádzame s ďalšou časťou. Tentokrát sme si odbehli do malebnej Trnavy a prinášame ti odtiaľ veľmi otvorený a pohodový rozhovor s raperkou FEJBS, ktorá má aktuálne vonku svoj debutový album s názvom Fabka.

NEWS TALK Fejbs: Ako speváčku ma ľudia nebrali moc vážne

Začínala si ako speváčka, prečo si prešla na rap? Má pre teba rap väčšiu výpovednú hodnotu?

Spev ma bavil už od mala, začala som už ako 3-ročná. Vedela som, že ma to baví, vtedy som vystupovala pod menom Martina Fabová. Neskôr som sa stretla s Wonderom a Torulom, stretávali sme sa v štúdiu a Wonder hovoril, aby sme niečo nahrali, a tak sme nahrali, bolo to dobré a ešte stále som nebola Fejbs, ale Martina Fabová. Potom prišlo horšie obdobie v živote, ktoré ma vlastne dostalo k rapu. Nebolo to o tom, že som chcela byť raperka, ale ako speváčku ma ľudia nebrali moc vážne a spevom sa tažšie vyjadrujú niektoré texty a pocity. Ak chceš spievať o niečom vážnom, tak to vyznie zvláštne a ja som to myslela natoľko vážne, že som išla k Torulovi do štúdia, kde som zarapovala a odvtedy sa to so mnou ťahá. 

NEWS TALK Fejbs: Ako speváčku ma ľudia nebrali moc vážne

Kde čerpá ženská raperka najväčšiu inšpiráciu? Máš nejaké rapové vzory?

Inšpiruje ma jedna baba, volá sa Bahamandia, tento rok bude aj na Hip Hop Kempe, kvôli nej tam aj idem. Je to taká totálna oldschoolerka, veľká baba, veľké tričká, to je môj štýl, a to je asi tak všetko. Ja mám inšpiráciu, hlavne sama zo seba, keď mi niečo napadne, alebo čerpám zo svojho života, alebo zo skúseností, to je moja inšpirácia.

NEWS TALK Fejbs: Ako speváčku ma ľudia nebrali moc vážne

Od koho zo scény cítiš najväčšiu podporu? Pomáha ti nejaký známy interpret?

Ľudia, ktorí mi pomohli, dali mi motiváciu a takisto mi samozrejme pomohli aj s novým CD sú Kali a Peter Pann. Bolo to osudové stretnutie. Stretla som sa s Kalim v bývalom klube Dole v Bratislave a ten ma oslovil so slovami „To si ty?“. Ja som nechápala, a tak mi hádzal komplimenty, že to čo robím, robím dobre, a tak nejak sa naše cesty spojili. Momentálne je to tak, že Kali mi zaplatil nové CD a keby není jeho, tak to CD by asi nikdy nebolo. Ako vôbec k tomuto spojeniu prišlo si pozri vo videu.

NEWS TALK Fejbs: Ako speváčku ma ľudia nebrali moc vážne

POZRI SI PRVÝ DIEL RUBRIKY NEWS TALK S MOMOM

Čo hovoríš na dnešnú generáciu? Je ti táto mentalita a jej názory blízka? 

Poviem ti príklad. Prišli Haha Crew a s nimi prišla aj „módna hudba“ a ja prídem do City Areny v Trnave a vidím 200 Dalybov, 150 Zayov, a potom si poviem, že je tá ich hudba natoľko dôležitá, aby tak strašne ovyplyvňovala tých ľudí, že sú nezaradení? Ja to nehovorím v zlom, ale ja som není za toto. Ja som skôr za výpovednú hodnotu, aby si ten človek niečo zobral z tej pesničky. Príde mi to dnes celé moc vyhrotené, akokeby ľudia nemali svoj názor a ja som s tým není stotožnená.

NEWS TALK Fejbs: Ako speváčku ma ľudia nebrali moc vážneSleduješ aktuálne dianie na scéne a kauzu Moloch, Torula VS. P.A.T. a spol.? Aký máš na to názor?

Ja ti poviem pravdu, je mi to strašne ľúto, ale už som nahnevaná. Ja som s Torulom začínala, otvoril mi akokeby dvere do toho hip hopu, mám ho stále v srdci, máme aj spoločné tracky, ale toto čo urobil nejde z jeho hlavy a mám pocit, že je okoňovaný novými kamarátmi, ktorí ani mňa zrovna nemajú v láske momentálne, ani sama neviem prečo. Prišiel track Bum Péler, ktorý ma pobavil, potom prišla odpoveď z druhej strany a chalani to po hudobnej stránke totálne zabili. Ale tento konflikt ma začína vytáčať, pretože sa dotýka aj mňa a začínam byť do toho zakomponovaná v tých komentároch a hejtoch. Ľudia tam píšu, že som „fejková cigánka“, „som fejková Fabová, čo fajčí k***t Torulovi, keď som s ním začínala“  a pod.

Viac zákulisných info o disse a všetko o novom albume FABKA sleduj vo VIDEU 

ALBUM FABKA NÁJDEŠ NA NAŠOM SHOPE 

FOTO: Sue Venere

Make up/Styling: Janka Topanka

Hair: Jirko Blatný 

Komentáre

Odporúčame