ČlánkyNews

Sleduj čo počúva hviezdny basketbalista LeBron James

 

Sleduj čo počúva hviezdny basketbalista LeBron JamesCleveland Cavaliers bol vo finále 4-krát v rade a pre hlavnú postavu tímu LeBrona Jamesa to bolo už ôsme finálne po sebe. Tento rok ich však súper z Golden Stateu zmietol vo finálovej sérii 4:0, a tak tím LeBrona Jamesa nevyhral vo finálovej sérií ani jediný zápas.

Hviezdny basketbalista priznal, že od druhého zápasu dohrával sériu so zranením. To si privodil sám, keď po prvom zápase od nervov buhcol do tabule. Možno si mal radšej dať do uší slúchadlá a ukľudniť sa.

Hudba ovplyvňuje nastavenie človeka výrazným spôsobom. Často môžeme vidieť hokejistov, futbalistom, či iných športovcov so slúchadlami na ušiach alebo na krku. Nie je teda vôbec tajomstvom, že športovci používajú hudbu  pred zápasmi, a nie len pred nimi.

Aj mnoho hráčov z basketbalovej NBA sa dobíja práve hudbou, či už pred, počas alebo po zápase. Basketbal a streetball je často spájaný práve s rapom a hip-hopovou kultúrou. Poďme sa teda pozrieť na to, čo počúva hviezdny LeBron James (tracky sú roztrúsené po celom článku), ktorý po tejto finálovej prehre možno Cleveland Cavaliers opustí.

Počas minuloročného playoff získlaval inšpiráciu a energiu z Kendrickovho albumu DAMN. Pre Jamesa je Lamar obrovským talentom pričom obdivuje jeho hru so slovami a texty, ktoré sú pre trojnásobného víťaza NBA neskutočné.

LeBron vyrastal v Clevelande, v časti so sociálnymi a ekonomickými problémami. Vychovala ho jeho matka Gloria a svojho otca nikdy nestretol. Pochádza teda z prostredia, kde vám moc ľudia neveria, že sa dokážete niekam vypracovať. Kópiu albumu DAMN. dostal ešte pred jeho vydaním a vďaka prostrediu, v ktorom vyrastal, sa dokáže skvele vžiť do Lamarových textov.

V jeho hudobnej knižnici okrem Kendricka, samozrejme, nájdeme aj množstvo inej hudby. Fenomenálny basketbalista sa však drží rapuVyrastal na menách ako Too Short, E-40, či Kead Da Sneak. V zime zverejnil celý playlist, kde nájdeme skladby od interpretov ako Drake, Meek Mill, 2 Chainz, The Notorious B.I.G., Big Sean a ďalších.

Za svoj život sa LeBron objavil aj v hudobnom videoklipe, a to konkrétne vo vizuále na Drakeovu skladbu Forever, na ktorej hosťovali Kanye West, Lil Wayne a Eminem.

Hudba človeka nalaďuje a aj keď to možno niektorí prehliadajú, záleží aj na tom, v akom poradí pesničky počúvame. Ak si teda dáš dobre postavený playlist, napríklad ráno, môže ti hudba v ňom obsiahnutá spraviť krajší deň. Ak by si sa teda chcel vcítiť do LeBronovej kože, môžeš to skúsiť vďaka spomínanémum playlistu, ktorý nájdeš TU

Komentáre

Odporúčame