ČlánkyEventy

Hviezda Upírskych denníkov MICHAEL MALARKEY a jeho fenomenálna hudba

Hviezda celosvetovo úspešného amerického seriálu Upírske denníky, podľa predlohy knižiek z pera J.L.Smith, Michael Malarkey, sa po ukončení poslednej ôsmej série seriálu začal naplno venovať svojej milovanej muzike. S ňou sa ukázal už priamo v spomínanom seriáli, kedy v pozadí odznela časť jeho tvorby vo forme oficiálneho soundtracku. Ak ste niekedy zahliadli tento slávny tínedžerský seriál, určite si viete predstaviť celkovú ponurú a emóciami nabitú atmosféru, ktorá z neho plynie. A presne v takom štýle hudby tvorí americký herec a hudobník Michael Malarkey.

Hviezda Upírskych denníkov MICHAEL MALARKEY a jeho fenomenálna hudba

Od roku 2009 sa vysielal fantasticko-hororový seriál  Upírske denníky celých 8 rokov, ktorým patrilo rovnako 8 sérií. Hlavné dejové línie sa točili prevažne okolo upírskych bratov Salvatoreovcov, no rokmi sa mnoho postáv v príbehu vystriedalo a v posledných sériách už patril Enzo, postava herca Michaela Malarkeya, k hlavným protagonistom deja. 

Hviezda Upírskych denníkov MICHAEL MALARKEY a jeho fenomenálna hudba

Vďaka jeho štúdiu v Londýne si ho môžu ľudia zaškatuľkovať ako Brita, práve pre jeho nápadný britský prízvuk. Čo nás však v tejto chvíli skutočne zaujíma, je jeho výnimočný hlas. Za jeho oficiálny hudobný debut môžme takpovediac považovať  folkové EP-ečko FEED THE FLAMES, s rovnomennou titulnou skladbou z konca roku 2014.

Ako som už spomínal vyššie, po ukončení poslednej série Upírskych denníkov sa herec naplno sústredí na muziku, no za zmienku z jeho tvorby stojí podľa mňa predovšetkým viac než 6-minútová skladba SCARS, ktorá si našla svoje miesto ako súčasť soundtracku v ôsmom dieli ôsmej série seriálu. Jej pomalé tóny, Michaelov hlboký hlas a takmer až depresívna lyrika napomohli k dotvoreniu výbornej, avšak prekvapivo brutálnej, scény z danej časti. Vychutnaj si to spolu somnou.

CELÁ VERZIA SKLADBY „SCARS“

Keďže už nič nestálo v ceste Michaelovej hudobnej kariére, zavrel sa do nahrávacieho štúdia, aby nám v priebehu roku 2017 priniesol svoj prvý a veľmi vydarený hudobný album, ktorý dostal názov MONGRELS. Táto nahrávka v sebe nesie čosi z Michaelových folkových koreňov, no do istej miery sa v ňom objavuje i pomalá gitara v štýle temnejšieho country

COVER ALBUMU „MONGRELS

Hviezda Upírskych denníkov MICHAEL MALARKEY a jeho fenomenálna hudba

Môžme ho tiež brať ako mix viacerých hudobných žánrov, a to bluesu, folku, či rocku. K tomuto výbornému CD samozrejme hneď v tom roku prebehla i úspešná svetová Mongrels Tour. Tá však v tomto roku aktuálne pokračuje rovnomennou európskou tour a práve dnes, 6.6.2018 sa Michael Malarkey so svojou show ukáže v metropole nášho východu, v KulturFabrik v Košiciach. Tourné bude pokračovať po viacerých európskych veľkomestách, či už Budapešť, Londýn, Dublin alebo Glasgow.

POSLEDNÉ LÍSTKY DO KOŠÍC ZOŽENIEŠ TU

Pre náš tím je Michael skutočne multitalentovaný umelec, charizmatický herec a výborný hudobník, ktorému by sa v budúcnosti určite malo dostať ešte viac pozornosti, ako je tomu teraz. My sa už tešíme na jeho ďalšie hudobné, či herecké projekty a do tej doby zostaň spolu s nami naladený na jeho skvelú muziku, vidíme sa!

 

Created by: Stano Fatul

Komentáre

Odporúčame