NewsCountry

Víťaz Elektronickej hudby roka s novým singlom

Víťaz Elektronickej hudby roka s novým singlomBulp predstavuje elektronickú hudbu bez hraníc a tvorí ju Samuel Štefanec a jeho sestra Jana. Bližšie sme vám ich priblížili TU. Na Radio_Head Awards 2017 si odniesli cenu za najlepšiu elektronickú hudbu roka 2017. Po roku od vydania debutového albumu prichádza Bulp s inštrumentálnym trackom Hiatus. Tvrdší zvuk založený na syntezátoroch, údernom beate a chirurgicky presných perkusiach pôsobí ako protipól organickému melodickému celku, ktorým je Yrsa.

Skladba pôvodne vyšla na kompilácií Ostrov Hudby 2, ktoré mapuje hudobné dianie na Slovensku a dáva priestor hlavne novým interpretom. Cieľom je prezentovať slovenskú hudbu doma aj v zahraničí a objavujú sa tu nové a nevydané skladby. Na druhej edícií tohto nosiča nájdeš aj mená ako Jimmý Pé, či Fvlcrvm. Slovenská hudba rastie do rôznorodosti a kompilácia ako Ostrov Hudby tomu len napomáha, takže ruka hore.

Bulp môžeš naživo zažiť už v najbližších dňoch aj v čechách a to konkrétne v Prahe, Olomouci a vo Valašskom meziříčí. Koncert v pražskom Café v lese je súčasťou False Beacon Tour k albumu False Beacon od Autumnista, ktorý je spojením akustických prvkov a elektroniky

Komentáre

Odporúčame