Články

Producent, spevák a módna ikona Pharrell určuje svetové trendy

Producent, spevák a módna ikona Pharrell určuje svetové trendyŽil v americkom Normalville a nevyzeral ako normálne dieťa. Má rád, keď sú veci voľné a oslobodené od akýchkoľvek zábran. Pharrell Williams je uznávaný interpret, módny návrhár a svetový trendsetter, ktorého pokora ťa šokuje.

Hovorí ti niečo, tento aktuálny hit? Áno, Rihannu poznám ale kto je ten ….? 
Producent, spevák a módna ikona Pharrell určuje svetové trendyNie, nie. Ani toto chutne tváriace sa dievča, ani tento vyškerený chlapec s tým nemajú nič spoločné. Takže kto to je ten…?

N.E.R.D.

Kapela, ktorá mieša rock, funk, hip-hop a ďalšie štýly. Tvorí ju Pharrell Williams, Chad Hugo a Shay Haley. Ich názov teda neznamená to, čo si možno myslel. Je to skratka z No one Ever Really Dies (nikto nikdy skutočne neumiera) a súčasne aj názov ich najnovšieho albumu, na ktorom nájdeš aj mená ako Kendrick Lamar, Ed Sheeran, Future, Gucci Mane a ďalších. Ten vydali po siedmych rokoch a dôvodom je stav americkej spoločnosti. Album je reakciou na zvolenie Donalda Trumpa za prezidenta, či zastrelenie neozbrojeného černocha políciou.

Producent, spevák a módna ikona Pharrell určuje svetové trendy

The Neptunes

V rokoch dvetisícich pôsobil Pharell a Chad ako producentská dvojica. Ich vzostup začal spoluprácami s veľkými menami hip-hopu a R&B ako Jay-Z, Usher, Gwen Stefan, či Snoop Dogg. Ich typický sound môžeš počuť TU. V popovom žánri pomohlli k úspechu Brittney Spears, či Justinovi Timberlake-ovi a práve za produkciu jeho albumu Justified získali prvú Grammy, ocenenie Produce of the Year a neskôr tiež ocenenie Producer of the Decade. Popri produkciách sa začal Williams občasne objavovať na vokáloch a začala sa jeho…

pozn. autora: Producent roka a producent desaťročia.

Sólo kariéra

Tento pán v klobouku pôsobí sólovo ako spevák a producent. Hit Happy určite poznáš. Pharrell je človek, ktorého si v hudobnom priemysle cenia poriadne vysoko. Veľmi často sa podieľa na rôznych spoluprácach ako spevák, a producent. Ruku k dielu priložil aj v prípade megahitu Havana od Camily Cabello. V roku 2014 bol aj porotcom americkej speváckej súťaže The Voice.

Jeho výroky sú plné vedomostí, rozhľadu a nadhľadu zároveň. „Počúvaj svoje inštikty a ľudí, ktorí vidia kvality v tvojej odlišnosti, pretože aj ty môžeš urobiť rozdiel.“ To však nestačí pretože: „Flákaním sa celé dni nič neurobíš.“

Módny návrhár

V roku 2015 získal ocenenie Fashion Icon Award na prestížnom CFDA Fashion Awards. CFDA znamená Council of Fashion Designers of America a je to neziskové združenie viac ako 500 najpoprednejších návrhárov a dizajnérov mužského a ženského oblečenia, šperkov a doplnkov. Na toto ocenenie reagoval pokornými slovami: „Nikto nemá lepší štýl ako bežní Američania, pretože oni sú skutoční. Nie som ikona štýlu, som len inšpirovaný, som iný a som s tým v pohode. Niekto taký musí byť.“

Neuveriteľná pokora, pokoj a vďačnosť žiari s Pharrella aj cez obrazovku monitoru, tak silne, že vidno o akú jedinečnú osobnosť ide. Spoluprác na poli módy má naozaj mnoho. Pravidelne navrhuje tenisky pre Adidas a že ich teda nie je málo. Model Human Race vyvolal obrovský záujem…

Producent, spevák a módna ikona Pharrell určuje svetové trendy

V rámci kolekcie Adidas Originals Supercolor, poslal Pharrell legendárny model Superstar do všetkých farieb dúhy, aj nedúhy. Po kolekcií sa len tak zaprášilo..

Producent, spevák a módna ikona Pharrell určuje svetové trendy

Pharrell x adidas Originals “Jacquard” je kolekcia inšpirovaná vintage kvetinovými podtlačami, ktorú Pharrell objavil v jednom z najväčších obchodov s tkaninami na svete. Volá sa Marché Saint Pierre a nachádza sa v Paríži.

Producent, spevák a módna ikona Pharrell určuje svetové trendyKoncom roka 2017 odhalil model tenisiek v spolupráci so značkou Chanel. Tvrdí, že táto spolupráca je prirozdeným vyústením práce s Karlom Lagerfeldom – umeleckým riaditeľom Chanelu. Resale-ovú cenu týchto tenisiek odhaduje sám Pharrell na 40 tisíc dolárov.

Producent, spevák a módna ikona Pharrell určuje svetové trendyTenisky z kolekcie Pink Beach vychádzali z modelu Stan Smith, ponúkali viaceré farebné vyhotovenia a ku každému z nich dve verzie – našuchovaciu tenisku bez šnúrok a klasickú so šnúrkami.

Producent, spevák a módna ikona Pharrell určuje svetové trendy

Jeho návrhárske spolupráce však siahajú aj mimo tenisiek. Spolupracoval so značkami ako Timberland, Louis Vuitton, Nike, či Moncler. Podieľal sa tiež na kampani G-Star Raw for the Oceans, ktorej úlohou bolo poukázať na znečistenie oceánov a produktom bolo oblečenie z plastov vyzbieraných na brehoch po celom svete.

Svetový trendsetter

Producent, spevák a módna ikona Pharrell určuje svetové trendy

Spopularizoval tiež značku A Bathing Ape známu ako Bape, ktorú často nosia aj slovenskí raperi. S jej zakladateľom, japonským návrhárom menom Nigo, založil Billionaire Boys Club a Cream. Značky a obchody s oblečením, ktoré fungujú dodnes a predávajú napríklad aj Yeezy od Adidasu. Pre ich návrhára Kanye Westa, je Pharrell módnou ikonou.

Producent, spevák a módna ikona Pharrell určuje svetové trendy

V minulosti boli šiltovky, takzvané truckerky, jedným zo znakov Pharrellovho štýlu – zámerne ich nosil nakrivo. Dnes veľmi často nosí klobúky. Na fotke nižšie je jeho jedinečný a svetovo známy klobúk.

Producent, spevák a módna ikona Pharrell určuje svetové trendyNosíš výstredné ponožky? Tak ver, že aj v tom má prsty práve Pharrell. Úlohou jeho značky Happy Sock je pretvárať bežné doplnky na veci, ktoré šíria radosť. Na fotke je collabo Happy Socks a BBC (Billionaire Boys Club)…

Producent, spevák a módna ikona Pharrell určuje svetové trendy

Na Slovensku sme trendami doslova bombardovaní, rovnako ako celý svet. Ale odkiaľ všetky tie trendy pochádzajú? Ako môžeš vidieť, práve Pharrell Williams je na začiatku mnohých.

Komentáre

Odporúčame