NewsHIP-HOP

Mladé raperky zo Slovenska s novým singlom a menším rozhovorom

Ahojte! Na začiatok sa skúste predstaviť pre čitateľov, ktorý Vás ešte nesthili zaregistrovať.

Ahojte, voláme sa Niki Alter a Ailin Ace, sme dve baby z Bratislavy a máme 19 rokov. Niesme skupina, každá sa prezentuje pod vlastným menom, avšak tvoríme iba spolu. 

Čo vás videlo k vlastnej tvorbe?

Vždy sme milovali hudbu, najmä hip hop ako taký, vždy sme chceli robiť niečo čo sa týkalo hudby, ako malé sme hrávali na klavíry a podobne až to dospelo do toho, že sme sa spojili a začali spolu tvoriť vlastné songy. Ja (Niki Alter) som tvorila songy už od 13 rokov, no reálne sme sa spojili až v sepembri minulého roka, aj keď sme sa poznali už od malička. Bolo to úplne spontánne, keď sme jeden večer počúvali beaty, ktoré máme od nášho producenta Gonzibeatz a napísali sme pár songov a potom to už išlo spontánne. Nemáme priamo vzory, keďže sa snažíme hudbu robiť podla seba, nikoho nekopírovať, avšak inšpirácia prichádza od rôznych interpretov, páči sa nám najmä newschool, napr: Rae Sraemmurd, Kendrick Lamar, Russ, alebo aj menej známych interpretov ako Gashi, A.Chal a pod. 

Myslíte si, že ženský rap dostane časom viacej uznania na Slovensku?

Myslíme si, že v prvom rade netreba odlišovať ženský a mužský rap podľa nás, rap je rap a je úplne jedno aké pohlavie ho robí. Na druhej strane, na Slovensku je to ešte niečo čerstvé, čo sa ešte buduje táto „ženská scéna“ a veríme, že je to len otázka času a čoskoro už nebudeme ani odlišovať ženský a mužský rap, pretože tu bude vyrovnaný počet kvalitných interpretov oboch pohlaví.

Okrem singlov chystáte aj album alebo EP?

Zatiaľ chystáme iba single, avšak do budúcna album určite bude, ale až vtedy, keď sa vypracujeme na úroveň, kedy si budeme isté, že ten album bude plnohodnotný a že bude stáť za kúpu. Človek nikdy nevie čo od nás môže čakať, keďže to nevieme ani my samy, pretože všetko čo robíme je úplne spontánne, nieje to žiaden dopredu plánovaný krok, na to aby sme z toho niečo vyťažili. Náš nový song sa volá Extáza, je to song, ktorý je aj po slovensky aj po anglicky, zakomponovali sme sem angličtinu, aj keď to veľa ľudí neuznáva, pretože si myslíme, že tieto dva jazyky sa vôbec medzi sebou nebijú pokiaľ je to dobre spracované. Nebol to zámer, ukazovať angličtinu, opäť to bolo spontánne, ale v tomto songu sme to tak cítili a zapáčilo sa nám kombinovať angličtinu so slovenčinou. Tento song nieje o samotnej droge, ale je o tom pocite, čo vyjadruje aj tento názov, je to akási metafora, ktorá vyjadruje to čo máme vo vnútri, naše pocity, fantázie… Tento song je o tom, že vyjadruje slobodne naše myšlienky bez limitu, bez zábran. 

Na záver môžte niečo odkázať čitateľom.

 Ďakujeme za možnosť prezentovať sa na vašej stránke, zdravíme čitateľov a poslucháčov, do budúcna máme prichystaných veľa songov a chceli by sme týmto odkázať ľudom, aby sa nebáli vyjadrovať svoje pocity a pravdu o sebe samých. 

Vy si song môžete vypočuť tu a v komentároch nám zanechajte názor na Niki Alter a Ailin Ace.

Komentáre

Odporúčame