News

Mária Čírová predstavuje svoj nový singel SLOBODNÁ

Prelomový hit Márie Čírovej Unikát v týchto dňoch oslavuje „2. narodeniny“ (speváčka ho vydala 7. apríla 2016). Aktuálna držiteľka prestížneho ocenenia OTO v kategórii Speváčka roka práve v týchto dňoch predstavuje nový singel a videoklip, ktorý symbolicky označuje ako „pokračovanie Unikátu“. Dôvodom je odkaz skladby, ktorým nadväzuje na posolstvo Unikátu. Videoklip k piesni nakrútil španielsky režisér, ktorý Máriu zmenil na animovanú postavičku.

Album #2017 zavrel dvere za minulosťou, Slobodná otvára dvere budúcnosti
Zatiaľ čo jeseň a zimu minulého roka venovala Mária Čírová svojmu štvrtému štúdiovému albumu #2017, jar a leto 2018 otvára novým singlom. Najnovší počin aktuálne najžiadanejšej slovenskej speváčky (Mária Čírová zvíťazila v diváckej ankete OTO v kategórii Speváčka roka), má názov Slobodná a Mária ho predstavuje s unikátnym animovaným videoklipom.

Mária Čírová predstavuje svoj nový singel SLOBODNÁ

Skladbu Slobodná Mária podľa vlastných slov vníma ako určitý zlom, napokon nečudo, keďže v posledných mesiacoch prinášala fanúšikom skôr ambientné klavírne balady, voči ktorým je Slobodná dokonalý protiklad. „Povedala by som to tak, že na albume #2017 som sa vyspievala z mnohých zážitkov a pocitov, možno i strachov. Preto bol ten album miestami aj melancholický. Dnes cítim potrebu vyspievať pozitívne emócie, ktoré prežívam. Z baladickej nálady som prešla do dynamickej. Som veľmi šťastná a vnútorne spokojná a vyrovnaná a to zo mňa vyšlo von a pretavilo sa to do Slobodnej,“ vysvetľuje Mária. „Spievam o tom, že sa cítim dokonale slobodná, pretože nie som závislá od toho, čo si o mne myslia iní. Prijímam výzvy, nebojím sa ich, chcem byť sama sebou, chcem si život prežiť podľa svojich predstáv. Slobodná je o tom, že naozaj slobodní sme iba vtedy, keď sme sami sebou. Nemusíme neustále bojovať a obhajovať svoje vlastné ja len preto, že nežijeme život podľa šablón a predstáv iných. Preto vnímam túto skladbu ako pokračovanie Unikátu, ktorý priniesol veľmi podobné posolstvo,“ hovorí a jedným dychom dodáva… „Zatiaľ čo Unikát bol venovaný všetkým bez rozdielu, Slobodná sa prihovára špeciálne všetkým ženám… “

Poetka Soňa Sun Sajenková: „Moje texty môže spievať jedine Mária“
Slobodná vznikla v Máriinom domovskom štúdiu Creative Music House v produkcii Mariána Kachúta. Autorkou textu je jej dnes už dvorná textárka, poetka Soňa Sun Sajenková, ktorá je podpísaná aj pod textom skladby Precitám na Máriinom albume #2017. Soňa Márii poslala text a speváčka jej text následne zhudobnila – výsledkom je Slobodná. „Objavila som textárku, ktorá mi hovorí z duše. A ona sa našla vo mne. Soňa tvrdí, že jediná osoba, ktorá môže spievať jej texty, som ja. Som úprimne poctená a veľmi sa teším, že na svojej ceste stretávam takýchto autorov, s ktorými cítime život, hudbu a text rovnako a môžeme to odovzdávať ďalej do sveta,“ neskrýva radosť z vydarenej spolupráce Mária. „Slobodná je o našich pocitoch. O tom ako dozrievame a dávame zbohom strachu. Je o odhodlaní a láske k sebe samej a životu. Všetky sme si niečím podobné. Každá z nás môže žiariť, kráčať s láskou a pochovať svoj strach. Nech práve prežíva akékoľvek ťažké obdobie. Priala by som si, aby každá žena porozumela svojej výnimočnosti a slobodu žiť, tvoriť,
milovať a inšpirovať využívala tým najlepším spôsobom. Napríklad ako Mária,“ tlmočí odkaz piesne Soňa Sun Sajenková.

Mária Čírová predstavuje svoj nový singel SLOBODNÁ

Kvôli klipu nachodila za jediný deň 30 kilometrov
Réžiu videoklipu k skladbe Slobodná zverila Mária španielskemu režisérovi Manuelovi Campagnolimu. Filmár pôvodom z Buenos Aires vyrastal v Barcelone a momentálne pôsobí v Bratislave. Na konte má množstvo  úspechov a ocenení, najmä v reklamnom priemysle, no v poslednom čase sa venuje aj iným odvetviam. Spoločne so svojím tímom vytvoril prvý Máriin animovaný klip. Nakrúcanie prebiehalo v ateliéri v Bratislave pred zelenou stenou. Speváčka strávila celý deň s prestávkami na bežeckom trenažéri, na ktorom od rána do večera prešla podľa vlastných slov približne 30 kilometrov. V postprodukčnom procese pod vedením Manuela Campagnoliho sa z nej následne stala animovaná postavička.

Mária Čírová predstavuje svoj nový singel SLOBODNÁ

V roku 2018 oslávi Mária Čírová 10. výročie na hudobnej scéne. Ako dodáva, singel Slobodná je začiatkom oslavy, v rámci ktorej prinesie fanúšikom viacero prekvapení. „Slobodná má oslavný text a atmosféru, je pre mňa symbolom ako umeleckej slobody, tak aj slobody myslenia,“ dodáva na záver.

Komentáre

Odporúčame