Články

5 typov ľudí, ktorí ti na koncerte pijú krv

5 typov ľudí, ktorí ti na koncerte pijú krvVeď to poznáte. Je piatok a väčšina mladých ľudí vyrazí do mesta alebo na iné alkoholické potulky. Niektorí sa dogrcajú na byte v spoločnosti kamošov, niektorí si dajú tour de bars a skončia na druhej zastávke, iní zase zvolia možnosť ísť na nejaký koncert. Ak je to tretia možnosť, tak práve pre teba je dnešný článok.  

Zoberme si ako príklad nejaký rapový koncert alebo festival. Niekedy sa akcia vydarí a ty máš pocit, že si zažil svoj najlepší večer svojho života. Inokedy ti ide vybuchnúť hlava, pretože ti tvoj zážitok na koncerte znepríjemnia samotní ľudia.  Jeden do teba drgá a dáva ti zadarmo masáž rebier svojimi ostrými lakťami, potom sa každých 5 sekúnd niekto trepe dopredu, z druhej strany ťa niekto oleje pivom a zo zadu do teba strká podgurážená týpkyňa, ktorej asi niekto niečo hodil do pití. Dnes som sa zameral na 5 typov ľudí, ktorých na koncerte nenávidím a vždy mi dvihnú tlak. 

INSTA BOYS & GIRLS

Stojím priamo v kotli, bavím sa, skáčem a užívam si koncert. Vedľa mňa stojí trojica dievčat a každá z nich drží nad hlavou mobil a natáča si koncert na Snapchat, potom prepne na Instastory a samozrejme netreba zabudnúť dať aj niečo do súkromného denníčka.  Okey, chápem. Chcete mať spoločnú spomienku. Čo však vôbec nechápem je prípad, keď tie mobily nezložia z rúk ani po polhodine odohraného koncertu. NE-CHÁ-PEM. Už to vidím, ako to vešajú na Youtube alebo si to púšťajú doma. Veď kto by nechcel mať roztrasené, nekvalitné zábery, kde nie je dobre počuť hudba, nie to ešte vidieť interpreta na stagei. Ľudia, spamätajte sa. Idete na koncert kvôli zážitku, nie kvôli tomu, aby ste mali dve 16 minútové videá, ktoré si už doma v živote nepustíte. Ak to urobí trištvrte publika, tak to vyzerá hrozne. Nie je vôbec zábava a ani samotný interpret necíti potrebný hype od ľudí. A keď pred vami máva 30 ľudí s mobilami, tak ešte aj kazíte zážitok ostatným. Už chápeš? Najväčší hrot je, keď si niekto zoberie na koncert aj tablet. Odporúčam si pustiť skladbu SELFIE TYČ. 

Technický týpek, ktorý si zaplatí vstup a stojí tam ako drevo

„…zaplatil si vstup aby si čumel ako buk,
tak za desať kokotov jak ty si kúpim zlatý zub…“ – Gleb

Nehovorte mi, že neviete o čom hovorím. Vždy sa nájde pár indivíduí, ktorí sa postavia do prvej rady pod stage, zaujmú polohu zapusteného stromu a nepohnú sa celý koncert. Neprejavujú žiadnu emóciu, tvária sa znudene a urazene, ako keby im práve niekto ukradol dušu. Či už je to chalan alebo dievča, to je jedno – viete mi niekto povedať, prečo tam ľudia stoja bez záujmu o okolitý život? Okey, pochopím, keď je niekto pod parou a nedokáže sa pohnúť, nie to ešte si užívať niečo iné. But why? 

Iný prípad sú skalné fanúšičky, ktoré idú na festival a stoja 6 hodín pod stageom a čakajú, kým vystúpi ich obľúbený interpret. Dovtedy tam len stoja, hrajú sa na mobile alebo čumia do neba ako na maľované vrátka. Jednoducho celé zle. Ale aj o tom sú festivaly, či? 

Chce sa dostať bližšie

Stojíte v dave, mávate rúčkami a užívate si dobrú náladu. Všade je veľa ľudí, nedá sa veľmi pohybovať, miesta je tak akurát. V tom do vás strčí dievča, ktoré drží ruku ďalšieho dievčaťa a to drží ďalšie dievča a to ďalšie…ehm. Vy sa pučíte, nemáte možnosť sa dobre uhnúť, stúpate na nohy ďalším ľudom, ktorí na vás zazerajú ako na dementa. Lepší prípad je ten, ak táto reťazovka zmizne niekde v dave a vy máte znovu svoj priestor. Horšie je, ak ich už nikto nepustí pred seba, a tak sa postavia pred vás, kde sa začnú vrtieť na 1 centimetri štvorcovom, na ktorom stojíš už ty. Super, práve môžem umrieť. 

Oblievač


Je v poriadku, keď si niekto užíva koncert, popíja si pivko a je v pohode. Keď si ale predstavíte situáciu, že ste v tom najväčšom crowde, kde sa nedá hýbať (opäť) a medzi to príde ožratý týpek, ktorý začne rozhadzovať rukami, v ktorých si drží svoju vychladenú desinu, tak to už v pohode nie je. Samozrejme, ty ako správny „macho“ ho jemne odsunieš, prípadne mu dáš menší laktík na prso. Ten samozrejme nič necíti, prípadne si to vysvetlí tak, že ho hecuješ na moshpit. To už je stratený prípad a ty sa môžeš len pozerať na svoje fajnové triko, ktoré je obliate pivom alebo iným alkoholom. Lepšie ako do oka nie? 

Mix všetkého

Máš skvelý výhľad na stage? Je tam práve tvoj obľúbený interpret, na ktorého vystúpenie čakáš už rok? Áno? Počkaj sekundu. Zamilovaný pár, ktorý tam nehybne stál celý koncert práve dostal skvelý nápad. Mladý chalan zoberie svoje dievča na plecia a ty vidíš už jej len pozadie. Vtedy dúfaš, že chodí aspoň do fitka.

Robí sa moshpit? Super. Vypadni ak nemáš záujem, alebo zostaň a buď chlap. 

Si v klube a je tam milión stupňov? Nedávaj si dole tričko, pls. Ak už to nevieš zadržať, tak snáď si si dal predtým aspoň sprchu.

Ak máš nutkanie niekoho škrabať, ťahať za vlasy, kopať, búchať, odtrhnúť mu bypass s tvojím lakťom, tak mám pre teba riešenie. Ostaň na bare (prípadne doma), možno sa nad sebou zamyslíš. 

5 typov ľudí, ktorí ti na koncerte pijú krv

Komentáre

Odporúčame