Články

IGOR KMEŤO: Alien je vyššia sila (ROZHOVOR)

IGOR KMEŤO: Alien je vyššia sila (ROZHOVOR)

Nový klip je vonku. Prezraď, kde si ho natáčal? Ako to celé prebiehalo a prečo si sa rozhodol točiť ho v Amerike?

Videoklip sme nahrávali v Californii v Los Angeles a rozhodol som sa ho natočiť ho tam preto, lebo je naspievaný v angličtine a je to typický čistý funk. Keďže vlastne funk pochádza z tohto prostredia, tak som sa rozhodol zobrať tím ľudí, tanečníkov a išli sme do LA.

O vizuál sa postaral Mišo Nemtuda, s ktorým spolupracuješ pravidelne, prečo Mišo?

Jednak Miška beriem už ako blízkeho človeka, ktorému dôverujem a poznám jeho prácu, dá sa s ním komunikovať a je to dokonca človek, ktorý si vie vypočuť aj môj názor a vie to celé skĺbiť. Má za sebou aj veľa dobrej práce, takže preto. 

IGOR KMEŤO: Alien je vyššia sila (ROZHOVOR)

Prečo Alien?

Veľa ľudí sa ma pýta, ako som už nedávno spomenul, že som pred 22 rokmi videl ufo. Ale je to v takom zmysle, že som ho videl a veľmi ma to ovplyvnilo v tom, že som s nikým o tom nerozprával, ale dlhé roky som sa s tým stotožňoval. Myslím si, že všetky tie informácie, ktoré máme my umelci, či vedci, tak idú z hora, je to určitý druh energie, ktorý spracovávame, aj ja to spracovávam a realizujem to formou hudby. ALIEN je vlastne ako keby taký náznak toho celého, vyššia sila. 

S kým budú ďalšie tvoje spolupráce a čo plánuješ na najbližšie obdobie?

Spolupráce momentálne nie sú veľmi plánované, no v blízkej dobe budem spolupracovať s Rytmusom. Robím ďalší song, chceli by sme niečo zase oprášiť, prerobiť nejakú starú funkovačku, ale neviem ešte  konkrétne ktorú. To sa ľudia môžu nechať prekvapiť. Chcem tiež nahrať album, ktorý by bol v angličtine a chcel by som sa pokúsiť  dostať ho do zahraničia. 

IGOR KMEŤO: Alien je vyššia sila (ROZHOVOR)

Aké plány máš s Gitano Records? Je to štúdio, alebo aj label, ktorý podporuje mladé talenty?

Áno, GitanoRecords je nahrávacie štúdio, ale funguje aj ako vydavateľstvo. Dávam vlastne k dispozícii nahrávacie štúdio, kde keď vidím, že má niekto snahu a nejaký potenciál, talent, tak mu umožním nahrávanie a podelím sa o moje skúsenosti, o moje rady. Vlastne, o tom je GitanoRecords.

Neplánuješ v blízkej budúcnosti nejaký funky event?

Chcel by som tu spraviť niečo také koncom roka, ale povedal som si, že najprv prichystám nejaký nový materiál,  nové skladby, jednak aj aby to bolo zaujímavé, nechcel by som sa opakovať s tými istými skladbami, a keďže funky je užšia skupina ľudí ako napríklad hip-hop alebo rap, tak tí ľudia sa na tú akciu ťažšie zháňajú, akoby sa ťažšie zgrupovali. Takže to chcem urobiť tak, aby som tým ľuďom priniesol nejaký bonus, aby sa na tú akciu tešili. Je to v pláne, teda možno koncom roku.

 

Created by: Stano Fatul

Komentáre

Odporúčame