NewsČlánky

Ronie: Všetci chcú spraviť dobrý prvý dojem, ale už to vôbec nie sú oni (ROZHOVOR)

Ronie: Všetci chcú spraviť dobrý prvý dojem, ale už to vôbec nie sú oni (ROZHOVOR)

 

Ahooooj!  Všetci,  ktorí ťa sledujeme na instagrame či facebooku vidíme,  že neustále niečo robíš.  

Na čom makáš aktuálne?  

 

Ahoj!
Práve v tomto období sa snažíme  sústrediť hlavne na tvorbu jednotlivých singlov a budovaní značky Ronie.

Chceme zadefinovať kto to vlastne Ronie je.  

S mojim celým #VIPteamRONIE sa snažíme zo mňa uchytiť tie základné body, ktoré ma definujú a  rozvíjať ich do viacerých smerov. Nefocusovať sa len na jeden štýl obliekania, make upu, vlasov či hudby. Snažíme sa vytvárať niečo veľmi jedinečné, čo ma bude vystihovať, no pritom to bude ľudom rezonovať v hlave. Vytváramei vlastný osobitý štýl, od ktorého sa celá značka Ronie bude odvíjať. Som rada že mám okolo seba tak talentovaných, skromných a krásnych ľudí, ako moju stylisku Miu Tomanovú, hairstylistku Moniku Kalickú, MUA Danielu Kmeťovú, fotografku Mariannu Tomanovú a v neposlednom rade moju manažérku Nicole Zahlbruckner. Každá z týchto žien je pre mňa skvelá pracovná sila, no v prvom rade sú pre mňa jednými z najbližších ľudí, najlepšie kamarátky a beriem ich ako rodinu.

 

Angažuješ sa však  nie len v hudbe,  ale aj v móde.  Si takýto umelecký typ?  


Milujem módu! Veľmi som sa v nej našla. Zbožňujem, keď sa môžem módou nejako vyjadriť. Veľmi mi imponuje extravagancia a odlišnosť. Preto na seba niekedy obliekam také kúsky, nad ktorými ľudia krútia hlavami a vôbec to,  čo mám na sebe, nechápu.  Baví ma to,  lebo veď, kto určuje hranice toho,  čo sa môže nosiť a čo by sa nemalo?  Móda je v tomto skvelá,  že nemá limity a obmedzenia, takže sa tak trošku hrajuškám a je mi jedno,  čo si kto o tom myslí.

Hej,  asi som umelecká duša. 

 

Dala si von niekoľko trackov,  no asi najväčšou kritikou prešiel song s názvom “Je mi to jasné “ a to pre jeho text, ktorého interpretáciu mnohí “nepochopili.” Ako sa na tento počin pozeráš s určitým odstupom?


Tak isto,  ako na začiatku. Kto tomu chcel pochopiť, ten pochopil, kto nechce pochopiť tak nepochopí. Jednoduché pravidlo života, jednoduchá matematika.  

 

 

Apropo,  song vznikol v spolupráci s Tomim Popovičom, ktorý pred nedávnom pobúril nie len množstvo tanečníkov, ale aj kolegov z hudobnej brandže. Ako sa tebe spolupracovalo s Tomim?


K týmto nafúknutým kauzičkám nemám čo  povedať. Ľudia sa niekedy dokážu vytočiť nad takými vecami,  ktoré robí v tomto biznise vlastne úplne každý.  A vytáčajú sa úplne zbytočne.  Všetci chcú všetko za promo alebo barter. Zbytočne sa to vyhrotilo a to Tomi len povedal narovinu verejne,  aby tí ľudia vedeli do čoho eventuálne pôjdu. Nikto im nedržal pri hlave pištoľ, že tam ísť musia. Ja som sa celkom pobavila a opäť raz som si len potvrdila,  akí dokážu byť ľudia zlí a nenavistní,  kedykoľvek sa im zachce a absolútne nič im to do života neprinesie.


Mne osobne sa s Tomim spolupracovalo výborne. Dokázali sme sa chápať hudobne,  ale aj po ľudskej stránke. Snažil sa ma posunúť niekde vpred a bolo naozaj cítiť,  že mi mi okrem spolupráce chce odovzdať najmä skúsenosti a to som si nesmierne vážila.  Vždy som ho obdivovala ako umelca, či už speváka alebo songwritera a dodnes sa teším z toho, že ma vôbec oslovil na spoluprácu a že sú z nás  dobrí priatelia.  

Na hudbe milujem to,  ako spája.

 

Vieš sama prijať kritiku?  

Viem zniesť konštruktívnu kritiku. Ak mi niekto povie niečo k veci a niečo,  čo má hlavu a pätu, rada si to zoberiem k srdcu. Pokiaľ však nejde o kritiku, ale hate, nadávky a ponižovanie, to ignorujem. Na začiatku som bola voči týmto veciam dosť citlivá,  no dnes sa nad tým len pousmejem a idem radšej venovať energiu ľuďom,  ktorí si to zaslúžia.  Naučila som sa,  že keď má niekto tendenciu ventilovať svoj hnev na niekom,  chyba bude asi v tom samotnom človeku,  nie vo mne.

 

Ronie: Všetci chcú spraviť dobrý prvý dojem, ale už to vôbec nie sú oni (ROZHOVOR) 

Svojich fanúšikov pravidelne, každú nedeľu, tešíš novými covermi,  ktoré si medzi nimi našli veľký úspech.  Vyberáš si tracky podľa aktuálnej nálady?  


Spravila som si takú instagramovú rubriku “sunday covers” a som rada, že sa takto úspešne ujala. Čo sa týka výberu, niekedy je to podľa mojej nálady,  podľa toho, či som zrovna smutná,  veselá alebo proste len chcem niečo vyjadriť. Na druhej strane však vytváram aj rôzne ankety,  kde ľudia môžu vybrať,  aký song to bude.  Proste,  komunikujem s nimi a zaujíma ma,  čo chcú.  

 

Pred nejakým časom si patrila do úspešnej dievčenskej formácie Forsomeone, no rozhodla si sa prejsť na sólo kariéru.  Ako prišlo k tomuto rozhodnutiu?

 

Bolo tam viacero faktorov,  ktoré ma presvedčili, aby som šla svojou vlastnou cestou. Tou prioritnou bol ale fakt,  že som chcela viac tvoriť.  Nemyslím tým,  že sme spolu nerobili dobré veci,  ale chcela som viac tvoriť niečo iné, mne bližšie. Cítila som,  že spolu ako skupina stagnujeme,  no ja mám neustále potrebu sa stále rozvíjať a zlepšovať. Bolo to ťažké,  pretože som túto kapitolu v živote naozaj milovala. No tá opica vo mne bola silnejšia a pýtala sa von,  chcela sa ukázať. A tak teda sme si jedného dňa sadli a rozhodli sa,  že čo a ako.  Neľutujem to,  veľa mi to dalo.

Ronie: Všetci chcú spraviť dobrý prvý dojem, ale už to vôbec nie sú oni (ROZHOVOR)

 

Aké vzťahy máte s babami dnes?  Na jednom pódiu vás teda už nikdy neuvidíme?  


Že by sme si nevedeli prísť na meno, to asi nie..  

Ale nestretávame sa. V podstate, ani nemáme prečo. Každá z nás má svoj život. Je to ako vzťah, proste sme sa rozišli. A s bývalým sa tiež už nestretávaš na kávičke každý deň po rozchode.
Ja osobne neplánujem žiadny comeback. Kapitola sa uzavrela.  

 

Kedy príde od teba nová vec,  ktorá nás všetkých postaví zo stoličiek?  


Tak ja budem rada, ak to bude každá vec,  ktorú dám von. Haha.

Nikdy sa nedá odhadnúť,  ktorá z vecí,  ktoré dám von,  bude tá,  ktorú si ľudia extrémne pôjdu. Tie dobré veci a ten boom okolo nich by mal prísť sám, nechcem veci hrotiť,  chcem aby to zrazu prišlo.

Nedá sa ale odhadnúť,  čo je presne tá vec,  ktorá rozprúdi davy.  Je to o šťastí a hlavne o tom,  ako to ľudia vezmú. Verím tomu,  že keď budem tvoriť a makať na sebe, ten boom príde.

 

A čo tvoj prvý album?  

 

Neuveríš,  ale svoj vlastný album som chcela mať od svojich desiatich,  dlho som nad ním uvažovala a ešte dlho nad ním uvažovať budem. Keď už raz pôjde von,  chcem byť s každou skladbou stopercentne stotožnená a prepojená. Album by mal byť niečo ako moje dieťa, moja osobná výpoveď a cítim,  že ešte nie je ten správny čas.

 

Je známe,  že ste veľmi dobré kamarátky s Celeste.  Čo tak spoločná vec?  


Žiadne hroty,  aj keď sme kamarátky,  chceme byť aj normálne baby,  ktoré neriešia len neustále prácu, aj také tie iné,  bežné, súkromné veci,  ako chlapov,  počasie a tak,  vieš čo  myslím. Jasné,  ze už sme sa o tom spolu bavili,  ale skôr chcem aby to prišlo nejak spontánne,  že budeme sedieť v štúdiu,  prepne nám,  niečo vyskúšame a budeme mať obidve ten pocit,  že toto by mohla byť presne tá vec,  tá naša prvá,  pecková spolupráca s emóciou.

Ronie: Všetci chcú spraviť dobrý prvý dojem, ale už to vôbec nie sú oni (ROZHOVOR)

 

Určite máš aj ty vysnenú spoluprácu.  S kým je?  


S Rihannou a Bieberom. Hahahahah. Však,  treba snívať, no nie? Ja som vždy snívala o spolupráci aj s našimi slovenskými interpretmi,  jasné.  Ale veľmi sa teším,  že sme už s mnohými kamaráti a že to sú také tie,  splnené sny.  

 

Pošuškáva sa,  že so známym youtuberom, Matejom Zrebným, máte k sebe dosť blízko,  navyše si sa objavila v mnohých jeho videách.  Povedz,  ako to teda s vami je aako si sa do jeho videií dostala?

 

No..Máme k sebe blízko, sme veľmi dobrí kamaráti. Poznáme sa už niekoľko rokov,ešte z čias,  keď sa mu dievčatá nehádzali pod nohy. Maťo je úžasný človek a som veľmi rada, že sa mu takto darí.

Takže,  máme skvelý vzťah.  Kamarátsky!  

Tým,  že sme sa dlho poznali a raz niečo točil,  napísal mi,  či sa nechcem ukázať vo videu tiež. Bolo leto a točilo sa pri bazéne,  nad odpoveďou som sa dlho nezamýšľala. Potom som sa vo videách ešte pár krát zjavila a teraz máme spolu klip.  To bola tiež veľká zábavička.  Radosť s celým teamom robiť,  sú skvelí.

 

Ronie: Všetci chcú spraviť dobrý prvý dojem, ale už to vôbec nie sú oni (ROZHOVOR)

 

Na IG často píšeš o tom,  že ľudia majú strach byť sami sebou.  Myslíš,  že takýto ľudia sú aj na slovenskej hudobnej scéne?  

 

Jasné,  že sú,  to je všade a nie len v hudbe.  Nejde vôbec o to,  či je daný človek na očiach, alebo o jeho existencii nikto nič nevie.  Ľudia vo všeobecnosti začali predstierať,  že sú niekým iným. Je to mätúce.  Všetci chcú spraviť dobrý prvý dojem, len už vôbec to nie sú oni sami.

Je to to isté,  ako sa mladé baby menia ma bábiky,  vôbec si neuvedomujú,  že sú krásne presne také,  aké sú a že nepotrebujú plastiky,  umelinové vylepšováky,  kontúrovanie všetkých častí tela,  preboha.  Nemyslím si,  že je okey,  keď budú všetky už o pár rokov vyzerať ako jedna.

 

Ty si sama sebou za každých okolností?  

Ja?  Sú situácie,  kedy sa vôbec neviem sama v sebe vyznať, ale vždy sa snažím byť sama sebou.  Jasné,  že sa niekedy pristihnem pri tom, že som si dokázala pristrihnúť krídla a že nie som taká prostoreká,  ako v súkromnom živote. Napichané očné viečka alebo odstránené vrásky odo mňa ale nikdy nečakajte, teda teraz určite nie. Možno keď budem mať päťdesiat a budem to nutne potrebovať.

Ďakujeme za tvoj čas a držíme palce v ďalších projektoch!  Na záver venuj pár slov našim čitateľom.  🙂

 

Asi by som len chcela pozdraviť všetkých, ktorí toto čítajú. Chcem poďakovať ľuďom, ktorí ma podporujú, počúvajú a kupujú moju hudbu. A ak vás zaujíma, čo najnovšie sa bude okolo mňa diať, tak určite sledujte môj instagram @ronieofficial, kde sa vždy dozviete o nových, pripravovaných veciach. 🙂

Komentáre

Odporúčame