Články

Najlepšie pesničky skupiny Linkin Park #3

Najlepšie pesničky skupiny Linkin Park #3

Po týždni sme späť a prinášame vám poslednú desiatku pesničiek od skupiny Linkin Park. Ak si náhodou nevidel predchádzajúce časti, ihneď to naprav tu -> prvá časť a tu -> druhá časť

Burn It Down [Living Things] – Keď v roku 2012 vyšiel album Living Things, túto pesničku si mohol ľahko započuť v rádiách. Album pozostával z prvkov predchádzajúcich 4 albumoch, ale zameraný bol prevažne na elektroniku, ktorú je cítiť v takmer každej pesničke. Vďaka svojej vysokej energii bol Burn It Down zvolený za hlavnú z albumu.

Given Up [Minutes To Midnight] –  Počas európskeho turné oznámil Mike na show v Manchesteri, že natáčajú klip na pesničku Given up. Zábery z nasledujúcich dvoch koncertov v Londýne boli použité tiež. Chester pesničku, ktorá bola výrazne o trápení a zúfalstve, zakončil dnes už nezabudnuteľným a neuveriteľným screamom, ktorý trval až 17 sekúnd.

Good Goodbye [One More Light] – Po internete sa objavili dohady o tom, že najnovší album by mohol byť volanie o pomoc alebo definitívna rozlúčka. Ťažko to poprieť, keď už len názov tejto pesničky je taký, aký je. Členov kapely v tom prípade doplnili známi rapperi Pusha T a Stormzy. Klip znázorňoval basketbalovú súťaž o život. Body za koše udeľovala bývala legenda v NBA Kareem Abdul-Jabbar.

From The Inside [Meteora] – Rovnako ako pesnička Numb, aj From The Inside bola natáčaná v Prahe. Zobrazovala nepokoje v historickom centre. Išlo o ukážku vyššej moci. 

Iridescent [A Thousand Suns] – Aj v poslednom dieli tu máme soundtrack ku tretiemu pokračovaniu filmu Transformers – Temná strana Mesiaca. Počas natáčania videoklipu bola skupina vystavená veciam, ktoré im neboli veľmi príjemné. Napríklad Mike nemá rád hadov, no musel kvôli záberom držať jedného niekoľko hodín. O 3D zábery, ktoré sa zobrazovali po skončení filmu, sa postarala spoločnosť Passmorelab, ktorá predtým taktiež vytvorila zábery ku Waiting For The End

Ill be Gone [Living Things] – Jedna s menším počtom views, no opäť kvalitná. Zaujímavosťou je, že naživo nebola nikdy hraná. Text je založený na vzťahoch, ale má aj vesmírnu podstatu.

Breaking The Habit [Meteora] – Na tomto počine je najväčšou zvláštnosťou kreslený klip, ktorým sa vynikali od iných spôsobov. Mike napísal tento text pre Chestera, aby mu pomohol skoncovať s jeho závislosťou, čo je vlastne podstata textu.

Final Masquerade [The Hunting Party] – Počas písania skladieb na album The Hunting Party sa skupina rozhodla, že chce niečo tvrdšie. Mike opísal vtedajšiu slabú rockovú scénu a tým sa rozhodli pobrať inšpiráciu z 90.-tých rokov. Album nie je až tak známy ako iné, no zato je spojený s touto obľúbenou pesničkou.

Leave Out All The Rest [Minutes To Midnight] –  Smutná, no veľmi obľúbená skladba, kde skupina dlho pracovala na texte, ale výsledok určite stojí za to. S textom sa vie určite stotožniť veľa ľudí, pretože rozpráva príbeh o chybách z minulosti.

In The End [Hybrid Theory] – Aj keď tento zoznam nemá žiadne poradie, veľa ľudí mi dá za pravdu, keď poviem „to najlepšie na koniec.“ Kto nepozná túto pesničku, nech sa radšej ani neozýva. Skupine priniesla ocenenia a umiestnenia v rôznych hudobných rebríčkoch. Zaujímavosťou je, že Chesterovi sa zo začiatku vôbec nepáčila, no neskôr sa do nej zamiloval.

Bonus: Rolling In The Deep (Cover) – Áno viem, že táto pesnička originál nie je od Linkin Park. No musíme uznať, že Chester cover na iTunes festivale v Londýne od Adele zaspieval brilantne.

Ani do týchto troch častí sa nevošli všetky pesničky. No verím, že každý si tu našiel svoju obľúbenú

Komentáre

Odporúčame