Články

PLAYLIST: Akú hudbu počúva Elpe?

PLAYLIST: Akú hudbu počúva Elpe?

Je tu pondelok a spolu s ním aj rubrika PLAYLIST. Dnes tu máme reprezentanta z Galanty, ktorý je známy pod menom Elpe. Ten má na konte zatiaľ dva projekty –  XXL s Billy Hollywoodom a „Kto to je?“. Prečo to spomíname? Okrem týchto počinov je Elpe súčasťou tých najväčších hitov na scéne a má skvelý cit na chytľavé refrény.

V poslednej dobe však nie je o ňom veľmi počuť, a tak nás zaujímalo, čo sa deje a čo plánuje do budúcna. Samozrejme sme sa pozreli aj na jeho výber skladieb, ktorý môže byť inšpiráciou pre ľudí, ktorí nemajú čo počúvať alebo hľadajú niečo iné. Menší rozhovor nájdete pod playlistom.

 

Ako žije Elpe? Momentálne nie je o tebe veľmi počuť – chystáš niečo? 

Elpe: Žijem momentálne vlastným bývaním, ktoré si pomaly zariaďujeme s priateľkou. Veľa pracujem „v pozadí“, to znamená, že momentálne píšem texty a skladám veci pre iných interpretov. So sociálnymi sieťami trochu bojujem, pretože nie je mi moc prirodzené mať stále v ruke telefón a točiť každý prd. Ale uvedomujem si, že ľudia to chcú. Budem musieť nájsť zlatú strednú cestu. Chystám jeden vlastný projekt, ktorý je momentálne cca z polovice hotový, viac poviem včas.

Myslíš, že Slováci majú vkus na hudbu?

Elpe: Myslím, že vkus nie je len jeden – len dobrý alebo zlý. Ja som mal to šťastie, že som mal vo veku, v ktorom sa ti ten vkus formuje, prístup k takým skladbám, čo možno tak veľa ľudí nemalo, cez kamošov, cez začiatky internetu atď. Takže je to aj týmto ovplyvnené, a čím som starší, tým viac si všímam, že sa to ukazuje. Ale myslím, že je tu určite pár ľudí s podobným vkusom.

Kupuješ si hudbu? Mobilné appky ako Spotify a podobne alebo CD? Čo ti je bližšie?

Elpe: Priznám sa, že nekupujem tak, ako by som chcel a mal, ale sem tam podporím. Super vec je Spotify, Youtube a podobné streamovacie služby. Myslím, že týmto smerom by sa to malo uberať.

www.shop.rukahore.sk/elpe

www.facebook.com/xxelpe/

www.instagram.com/elpexxl

 
 
 

Komentáre

Odporúčame