Články

AC/DC na violončele? Zoznámte sa s 2Cellos!

AC/DC na violončele? Zoznámte sa s 2Cellos!

2Cellos sú dvaja mladí sympatickí mladíci z Chorvátska a Slovinska. Predtým, ako založili toto úspešné zoskupenie, boli rivali na medzinárodných súťažiach. Do povedomia sa dostali v roku 2011 vďaka verzii pesničky Smooth Criminal od Michaela Jacksona, ktorá sa ihneď stala virálom. To viedlo ku dohode so Sony Masterworks a pozvánke pripojiť sa ku celosvetovému turné Eltona Johna.

Momentálne sú 2Cellos na tour so svojim najnovším albumom Score, ktorý majú fanúšici možnosť zažiť naživo v júni aj v bratislavskej Inchebe alebo pražskej O2 Aréne.

Čo je však na nich také zaujímavé a čím sa vlastne odlišujú od bežných skladateľov tohto žánru? Presne v slove „žáner“ nepoznajú hranice. Luka Šulić a Stjepan Hauser vám dokážu na violončele excelentne zahrať najznámejších hudobných mágov ako Vivaldi alebo Bach, no na druhú stranu vám spadne sánka pri sledovaní verzií pesničiek od AC/DC.


Dvom violončelistom sa podarilo, okrem vypredaných koncertov po celom svete, hrať aj naživo na Diamantovom jubileu kráľovnej Alžbety II v Spojenom Kráľovstve, výročnej slávnosti Fordu s bývalým americkým prezidentom Barackom Obamom, Emmys v Los Angeles, či finále pohára UEFA. Taktiež sa objavili na celosvetovo známych televíznych shows ako The Tonight Show s Jay Leno alebo The Ellen DeGeneres Show.

Okrem štyroch albumov sa 2Cellos vo veľkej miere sústredujú na live koncerty pre svojich fanúšikov, ktoré ostávajú totálne vypredané. Ku jedným z najkrajších coverov určite patrí pesnička With Or Without You od írskej rockovej skupiny U2.

Ak ste takým fanúšikom Game of Thrones ako ja, zaručujem, že nasledujúce video sa vám bude určite páčiť. Čo si však môžete všimnúť je, že Stjepan Hauser sa v tomto klipe trochu (trochu viac) podobá na Roba Starka.

 

Komentáre

Odporúčame