News

6IX9INE bol na súde uznaný vinným. Hrozí mu veľmi vysoký trest!

Po dlhšej odmlke sa k nám spoza veľkej mláky dostávajú nové aktualizácie k prípadu rappera 6ix9ine. Ten bol prekvapivo zadržaný ešte v novembri minulého roku a bolo proti nemu vznesené početné množstvo obvinení. Ako napríklad členstvo v gangu Nine Tray, vydieranie, predávanie drog, pokus o vraždu, lúpežné prepadnutie alebo držanie strelných zbraní.

Doteraz spolu so svojím právnikom všetky obvinenia skalopevne popieral. Nakoniec sa počas súdneho pojednávania, ktoré sa konalo 23. januára, priznal k svojej vine. Porozprával aj o objednávke vraždy svojho rivala Chief Kiefa, za ktorú zaplatil 10 000 dolárov. Neúspešný pokus o jeho vraždu sa uskutočnil v júni 2018 v New Yorku. Trojica mužov si počkala na Chief Kiefa pred jeho hotelom na Times Square. Akonáhle z neho videli rappera odchádzať začali po ňom strieľať. Našťastie netrafili. Za hlavného strelca Tekashi označil svojho bývalého spoločníka Kintea McKenzieho, ktorému zaplatil spomínanú čiastku. 6ix9ine objednávku vraždy odôvodnil tým, že to urobil aby získal lepšie postavanie v gangu, ku ktorému sa pridal cez jeseň 2017.

Ďalej sa priznal aj k ozbrojenému lúpežnému prepadnutiu rivalského gangu v apríli 2018. Okrem toho na súde povedal, že raz dokonca predal až kilo heroínu, pričom predával aj extázu, marihuanu, fentanyl a amfetamín. Má toho na rováši viac ako sme si mysleli. Na konci pojednávania sa kajal, a ospravedlňoval sa súdu, všetkým, ktorým ublížil, svojej rodine a fanúšikom za všetko čo urobil.

Aby tomu nebolo málo, nebude ho môcť už zastupovať ani jeho právnik Lance Lazzaro. Prišlo sa na skutočnosť, že zamlčiaval fakty o jeho predošlej práci keď v minulosti zastupoval dvoch ľudí, ktorí patria do rovnakého gangu ako 6ix9ine a tiež sú zaangažovaní aj v súčasnom prípade.

Na záver treba povedať, že to s Tekashim naozaj nevyzerá moc dobre. Teraz mu hrozí až 47 rokov za mrežami. Je však pravdepodobné, že keď bude spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní, tak dostane výraznejšie nižší trest. Svoj verdikt si rapper vypočuje až 24. januára 2020. Dovtedy je možné, že na povrch vyplávajú ďalšie zaujímavé skutočnosti o jeho vystrájaní.

Komentáre

Odporúčame