Články

Kto sa postaral o najlepší vizuál v roku 2018? Hlasuj v Ruka Hore Awards a vyhraj lístky na festival

Udeľovanie ocenení Ruka Hore Awards je v plnom prúde a zostáva posledná šanca zahlasovať za svojich favoritov v 21 kategóriach. Okrem dobrého pocitu, že možno práve tvoj hlas môže rozhodnúť o víťazovi máš šancu vyhrať jeden lístok na festival roku 2018. Aby si si pekne zrekapituloval čo sa v hudbe za posledný rok udialo sme si pre teba pripravili zopár článkov, ktoré ti môžu pomôcť rozhodnúť.

V kategórii Najlepší videoklip prebiehala moja najväčšia dilema z celého hlasovania. Tohtoročne vizuály boli naozaj na svetovej úrovni.

Myslím, že nikto z nás sa nebude hádať, keď pomyselný titul pre najlepšieho MC udelíme Glebovi. Svoju vlastnú latku posúva stále vyššie či už po hudobnej alebo vizuálnej stránke. Vybrať jeden vizuál preto nebolo vôbec jednoduché. Skladba Audiokniha sa na Youtube objavila prvého apríla a za ten čas získala takmer 3 milióny pozretí. O klip sa postaral talentovaný Saymon Seris a ak si ho doposiaľ nevidel tak nestrácaj čas. Je to klenot.

Ikonickú Daru Rolins ti určite predstavovať nemusíme. Má na konte nespočetné množstvo úspečných trackov, ktoré si pospevujú mnohé generácie. Song Sestry pochádza z jej posledného albumu ETC a je sprevádzaný pútavým vizuálom. Garantujeme zimomriavky!

 

Aktivita chalanov z Milion+ bola v minulom roku obrovská a je takmer isté, že sa nechystajú spomaliť. Pokiaľ by sme sa bavili o najlepšom albume z tejto stajne je pravdepodobné, že Dominikov album 7 by sa umiestnil veľmi vysoko. K albumu sme sa dočkali aj zopár vizuálov. Nik Tendo na spoločnej skladbe Hvězdy s Calinom pobrnkajú na city snáď každému a vizuál s Terezou Valtovou je dokonalý.
O klip sa tentokrát postaral Petr Simon a v dnešných dňoch sa teší viac ako dva a pol miliónmi pozretí. 

Pri Calinovi ešte zostaneme. Lámač ženských sŕdc je jeden obrovský talent na ktorého môžu byť naši bratři patrične hrdí. Skladba Děvče v první řade s Benom Cristovaom je presne to, po čom sme túžili. O vizuál, v ktorom boli napáchané nemalé škody, sa postaral Calin s Radimom Zbořilom a na Youtube má niečo viac ako milión pozretí.

Chalani z Nerieš sa vďaka svojmu albumu Minimal dostali za pomyselný vrchol scény. Svoju pozíciu si minulý rok upevnili svojím EP Animal a možno už legendárnou tour. Dočkali sme sa aj troch vizuálov, a do výberu zaraďujeme klip s poradovým číslom 2, Stále sme len deti. O ten sa postaral A Team s Michalom Nemtudom a Matej s Gabryellom svojich nedočkavých fans určite potešili. 

Samozrejme, hlasovať môžeš za kohokoľvek sa ti zachce, zabije to maximálme 3 minútky tvojho života. A kto iný ti dá lístky zadarmo?

@plutovski

Komentáre