Články

Separ, Kali, Majk Spirit alebo Yzomandias? Ktorý mužský inteprét ovládol minulý rok?

V našej redakcii máme už tradíciu každoročne organizovať naše prestížne ocenenia s názvom RUKA HORE AWARDS. Výnimka nie je ani tento rok, preto máš aj ty aktuálne ešte stále možnosť zahlasovať v našej ankete a ovplyvniť tak priamo výsledky toho, kto dostane našu lukratívnu sošku!

Dnes sme sa rozhodli priblížiť ti zopár najzásadnejších mužškých interpetov minulého roka, ktorí načisto ovládali domácu muziku. Určite by som najradšej začal práve rapperom Kalim, ktorý koncom roka 2018 vydal svoj na nejakú dobu posledný album s názvom DOVI, DOPO. Ten prišiel ako také malé ospravedlnenie Kaliho fanúšikom, pretože sme mali dostať dlho sľubovanú výberovku s názvom DREAM, kde sa mali nachádzať staré veci nahraté do živej hudby s novými hosťami.

Majk Spirit pustil von koncom roka svoj veľmi dlho očakávaný tretí sólový album NIE SOM TU NÁHODOU, na ktorom sa opäť zase raz posunul kamsi dopredu. Priniesol nový pohľad na svoje typické témy a myšlienky a určite sa ľuďom o čosi viac priblížil ako človek. Vypichol by som videoklip na titulnú skladbu sóla, ktorý je určite najlepším klipom za jeh ocelú kariéru, hoci ten vyšiel až po Novom roku.

Pri rape naďalej zostaneme. Hoci Separ nevydal v roku 2018 svoj sólový projekt, dočkali sme sa spoločného albumu DMS, ktorý bol bez pochýb podľa viacerých názorov albumom roka. Okrem toho však Separ stihol rozdať nespočet featuringov, popri ktorých vydal von aj svoj vlastný singel VÝBORNÝ ČLOVEK spoločne s Lvcasom a DJ-om Wichom. ten sa koneic koncom v doplnení o Dameho nachádza aj na spomínanom albume PrepáčteOfficial.

Pokiaľ si skôr zástancom newschoolového rapu, určite tvojou voľbou v hlasovaní môže byť aj Yzomandias, ktorý sa začiatkom roka venoval svojmu veľmi dobrému projektu S BOHEM ROXANO, ku ktorému samozrejem vydal i viaceré klipy. Z tých by som vypichol asi vec KOKALERO, ktorá je natočená za mňa veľmi super!

Za svojho obľúbeného MUŽSKÉHO INTEPRÉTA aj z iných žánrov hlasuj TU

 

Created by: Stano Fatul

Komentáre

Odporúčame