News

Psychické problémy premenil na tvorivého ducha a po piatich rokoch v hudbe vydáva svoj debut

Čo je to štastie? Svoje by ti to tom povedal mladý talentovaný spevák Martin Císar, ktorý sa svetu hudby naplno ukázal v televíznej show Hlas ČeskoSlovenska, hoci v muzike je už od časov jeho základnej školy. Od jeho účinkovania v Hlase ubehlo už 5 rokov, čo sa hudbe venuje aktívne, no doposiaľ nemal žiadne svoje veci… až do dnes!

Pri debutovom singli s názvom ŠŤASTIE je zaujímavým práve príbeh jeho vzniku. Udialo sa tak po Martinovom období psychických problémov, kedy ho začala sužovať panika. V zápätí prišiel strach, že sa pre to nebude vedieť viac postaviť na pódium, no jeho duša umelca v ňom zvíťazila. Všetky tie nahromadené pocity a emócie totižto koncentroval do vzniku spomínaného singlu, na ktorý si prizval uznávaného rappera Majselfa.

Psychické problémy premenil na tvorivého ducha a po piatich rokoch v hudbe vydáva svoj debut

Martin Císar sa spevu intenzívne venoval už na základnej škole. Do širšieho povedomia sa však dostal až na jar 2014, keď sa na 2. ročníku speváckej súťaže Hlas Česko Slovenska (2014) prebojoval pod vedením Majka Spirita do finále, v ktorom si vyspieval krásne tretie miesto. Po skončení Hlasu sa na verejných vystúpeniach naďalej prezentoval najmä prevzatými skladbami a postupne sa začal objavovať ako hosť vo viacerých hudobných produkciách.

Jeho hlas zaznel napríklad vo svojho času veľmi populárnom letnom singli Marka Danna The Way (2017) či v tanečnej pesničke DJ-a Philipeeho Save Me (2018). Leto 2018 strávil v americkom Bostone, kde sa okrem iného priučil i správnej anglickej výslovnosti, ktorú plánuje zužitkovať aj vo svojich ďalších piesňach a rok zakončil vianočným turné s Mirom Jarošom, v rámci ktorého sa predstavil vo viacerých mestách po celom Slovensku.

Spoločne sa teda Martin s Majselfom predstavili na skutočne výbornej hudobnej záležitosti, ktorá von vyšla samozrejme i s krásnym videoklipom. Udialo sa tak pod taktovkou Ruka Hore, za kamerou stál náš skúsený DoubleJ a točilo sa v priemyselných priestoroch mesta Senec. V klipe si zatancovali veľmi talentovaní tanečníci Barbara Kadlecová, Štefan Pintér a Dorota Žuchová.

 

Created by: Stano Fatul

Komentáre

Odporúčame