NewsČlánky

Sandra: Nerobím nič nasilu, robím len to, čo ma baví (ROZHOVOR)

Sandra: Nerobím nič nasilu, robím len to, čo ma baví  (ROZHOVOR)

Ahoj Sandra, povedz nám hneď na začiatok, ako sa máš?

Ahoj 🙂 Mám sa fajn, hlavne keď viem, že vďaka môjmu poslednému tracku robíme práve tento rozhovor. Čiže, to je dobré znamenie. Navyše, práve prechádzam obrovskou premenou. V júni budem vyzerať úplne inak, dúfam. Začala som s chudnutím s tou najlepšou tútorkou a verím, že nie len, že budem vyzerať lepšie, budem sa aj lepšie cítiť. Veľmi sa z toho teším a radujem!

Poďme sa teda hneď venovať spomínanému tracku. Jeho názov je NJB sa nám sem. JBU sa do vás ľudia?

Haha. Áno, do nás sa stále niekto JBE, niekedy nie priamo, ale veľa ľudí negatívnou energiou na diaľku. Veľa ľudí nám nepraje, či už vzťah, alebo kariéru. Nie každý to vie skĺbiť a nám sa to zatiaľ a dúfam navždy, perfektne darí. Ideme si svoje a sme šťastní. To je najviac. Nič iné nás nezaujíma. 

Predsa len, niekedy neprajníci vedia ublížiť. Bojujete s nimi nejakým spôsobom?

Nebojujeme. Zlú energiu sa snažíme ignorovať, aj keď nie vždy to úplne ide. Od toho tu máme našu známu, ktorá nás tej pliagy zbaví. Duchovne založení ľudia vedia, o čom točím. Mojim ochranným mechanizmom je vďačnosť, tam totiž začína šťastie a to sa dá len ťažko pokaziť.

Kedy prišiel ten moment, keď si si povedala, že chceš dať novú vec a že chceš zase tvoriť?

Prišlo to zrazu, pred albumom RIIVAL nechápem, inak 🙂 Doteraz mi nenapadalo nič, beriem to tak, že prišiel môj čas a moja studňa sa zatiaľ stále plní a plní.

Keď sme sa stretli na Momovom krste, sršala z teba obrovská radosť a nadšenie. Navyše, Momo nedávno oznámil, že sa chystá vydať ďalší album. Prežívaš teraz šťastné obdobie svojho života?

Áno, je pravda, že teraz prežívam šťastné obdobie. Ja v podstate prežívam takéto „happy obdobie“ odkedy poznám môjho muža a duplovane odkedy máme spolu Preušku. Teraz mám však o dôvod viac na radosť, lebo som začala znovu tvoriť hudbu.

Kopla ma múza, tvorím, chcem tvoriť a to je krásny čas. Možno si zo mňa cítila nie len radosť a nadšenie, pretože som emóciami prskala na všetky strany. Bola a som hrdá na môjho muža, ktorý vydal nový album, plus obrovský bonus pre mňa samú bol fakt, že si môžem dať naživo môj nový track. To bolo skvelé!

Na pódiu si si to teda pekne užila. Predsa len, ubehol nejaký ten čas, keď si si ten pocit stáť tam, mohla opäť naplno vychutnať.

Áno, ja si to na pódiu užívam vždy! V minulosti som si to vyskúšala, čiže nie je to pre mňa veľká novinka. Ten pocit poznám, ale za každým ho intenzívne prežívam. Milujem ten pocit, byť tam a milujem ten pocit, keď príde feedback, lebo cítiš, vidíš a vnímaš, že tam tí ľudia prišli aj kvôli tebe. Mam neuveriteľných fanúšikov a vždy, keď spievam, mi dávajú veľkú dávku energie. Veľa krát mám nutkanie sa od radosti rozplakať.

Ktorý zážitok, moment alebo situácia z tvojho vystúpenia, sa ti asi naviac zaryl pod kožu?

Najsilnejšie to bolo tento rok na Hip-Hop žije, keď som dostala od publika obrovský aplaus. Bolo to na skladbu O NÁS DVOCH. Publikum ju vedelo naspamäť, dávali ju so mnou. Mala som zimomriavky po celom tele. Totiž, pre človeka, ktorý stojí na pódiu po rokoch a pred takou masou ľudí, je to brutálny pocit. Za to im ďakujem.

 

Prežívaš intenzívne keď sa ľudia s tebou chcú fotiť, chcú podpis alebo radu? Alebo to berieš len ako povinnú jazdu slávy?

Veľmi si vážim, keď ma niekto zastaví a chce sa odfotiť. Vtedy viem, že to, čo robím, robím dobre. Aj keď to nie je nejaký masový dav. O radu ma často žiadajú ľudia prostredníctvom sociálnych sietí a vždy im rada pomôžem, ak viem. S mnohými ľuďmi som sa vďaka jednej otázke spoznala a považujem ich za svojich kamarátov.

Pamätáš si ešte tvoj prvý kontakt s hudbou a to, ako si si s ňou potykala?

Samozrejme. Hudobne som založená od malička, v rodine mám dokonca zopár hudobníkov. Vždy som si spievala, hrala som na klavír, na flautu. Bola som samouk, ale s hudbou som trávila celé moje detstvo, takže ak ma rodičia nevedeli nikde nájsť, vždy ma našli zašitú pri klavíri. Potom som chodila na ľudový spev, spievala som dokonca v súbore Slovenského Rozhlasu, raz dokonca na Vianoce, v rámci Štedrovečerného koncertu.

Potom som spievala sama a to bol vlastne asi začiatok môjho speváckeho počinu. Môj potenciál si všimol Ryža z Ventedy a s ním som vlastne začala vystupovať na rôznych hip-hop eventoch. Neskôr som urobila vec s Novou Dobou, neskôr track s Drvivou Menšinou. Dokonca aj Čistychov chcel so mnou spoluprácu, len v tej dobe bol čerstvo zamilovaný do Tiny, a tak to padlo. Ktovie prečo. (Smiech. )

Neskôr dokonca za mnou prišiel Rytmus s nápadom, aby som bola súčasť Kontrafaktu. Niečo ako Fergie v Black Eyed Peas. No okolnosti to však celé nejak zamotali. Asi to tak malo byť.

Okrem toho, že spievaš a tvoríš, si hlavne mama. Dá sa kariéra skĺbiť s rodinou?

Dá sa to, ale je to ťažké. Keď máš rodinu a povinnosti okolo nej, niekedy nevieš, kde máš hlavu. Mám však skvelú mamu, ktorá mi s dcérkou pomáha a Preušku stráži. Veľakrát robíme hudbu až do noci ale nesťažujem si, baví ma to.

 

‍❤‍

Príspevok, ktorý zdieľa $ A D R A sometimes singer (@llllsandrallll),

 

Akí ste s Momom rodičia?

Snažíme sa byť najlepšími, akými byť vieme. Vychovávame ju príkladom. To je základ. Priznávam, že som niekedy veľmi prísna, ale aj tak ju 99,9% času bozkávame, ľúbime a mojkáme. Venujeme sa jej a zároveň všetci traja jeden druhému.

Myslíš, že pôjde vo vašich šľapajách a bude sa aj ona raz venovať hudbe? 

Ťažko povedať, ešte je maličká. Musím však povedať, že miluje hudbu a má talent! Má neuveriteľný rytmus, cíti tempo a neustále tancuje a spieva. 

Čo od teba môžeme najbližšie očakávať?

Stále niečo! Som naozaj nakopnutá tvoriť. Pred nedávnom vyšiel môj klip a už teraz mam rozrobené ďalšie veci. Chystám projekt, ale je veľmi predčasné o ňom hovoriť. Plánujem spolupráce, plánujem makať. Milujem, keď sa spájajú mladí, ambiciózni ľudia. Veľmi sa teším na všetko nové, čo ma čaká.

Bude aj album?

Bude. Momov. A áno, budú tam aj veci so mnou. 

Sandra: Nerobím nič nasilu, robím len to, čo ma baví  (ROZHOVOR)

Žiješ si teda teraz svoj sen?

Svoj sen si žijem každý deň. Spokojnosť vyviera z vďačnosti. Som vďačná za svojho muža, za svoju dcéru a rodinu. Za to, že sme zdraví. To je pre mňa najdôležitejšie.

Oplatí sa ľuďom snívať?

Ľudia jednoznačne musia snívať, najlepšie s otvorenými očami. Treba svojim snom veriť a byť o nich presvedčený, nemať pochybnosti, v tom je tá sila. Ja to takto praktizujem 🙂

Ďakujem za rozhovor! Chceš niečo odkázať našim čitateľom? 🙂

Odkazujem im, aby bolo šťastní, tak fakticky. A samozrejme, nech si okamžite dajú moju vec NJB sa nám sem, lebo je to pecka! 🙂

 

Komentáre

Odporúčame