Články

DORNKAPPEL: Tento album dozrel ako pálenka (ROZHOVOR)

Hoci ich hudba stále nesie určité prvky hip-hopu, vymykajú sa bežných vzorcom modernej muziky. Razia si svoju vlastnú nemainstreamovú cestu a napriek tomu ich publikum je väčšie každým ďalším krokom. My sme sa rozhodli priblížiť ti ich opäť zase raz o čosi viac a Tomy Kotty s nimi pre teba pripravil krásny rozhovor, kde sa dozvieš všetko o aktuálnom počínaní bratislavskej skupiny DORNKAPPEL.

„Nedržíme sa len štandardných 90 BPM. Je tam viac živých nástrojov, je te celé omnoho menej elektronické. Tým pádom aj tie rytmy a melódie, ktoré vznikli sú netradičné oproti tomu, čo je teraz na scéne.“

Reč bola prevažne samozrejme hlavne o ich naozaj dlhodobo pripravovanom štúdiovom albume, ktorý nesie silný názov REQUIEM. Na tomto projekte sa dokopy vystriedalo 22 hudobníkov a chalani z Dornkappel ho nahrávajú v štúdiu svojich kolegov Lavagance, ktoré patrí medzi absolútnu špičku na Slovensku. Dozvieš sa, z akých tém, myšlienok a pocitov tento album vzišiel a je sa skutočne na čo tešiť, pretože chalani sa rozhovorili naozaj úprimne. Samozrejme, muzika plynie z pocitov nielen pozitívnych, ale i tých temných, teda veľkú stopu na odkaze albumu REQUIEM zanechala práve smrť… O tom sa už ale viac dozvieš v samotnom videu nižšie.

 

Created by: Stano Fatul

Komentáre