Články

Ako dopadla 7. sezóna relácie HIP HOP REALITY?

Ako dopadla 7. sezóna relácie HIP HOP REALITY?

Nový rok klope na dvere, a tak je ten správny čas na zrekapitulovanie. Osťo a jeho team nás tento rok obdarili 10. časťami najdlhšej fungujúcej relácie o hip-hope s názvom HIP HOP REALITY. Každá časť je výnimočná a priniesla niečo nové a nenapodobiteľné. Ide najmä o atmosféru, ktorá dokáže vždy vykúzliť nejaký zaujímavý alebo vtipný moment. 

Prvý diel Hip Hop Reality bol mimoriadne špeciálny, keďže kvôli nemu Osťo cestoval až do Abu Dhabi za tanečnou skupinou THE PASTELS. Aj keď nešlo o rapovú časť, nie je dôvod si myslieť, že tento diel by mal byť slabší. Práve naopak, tanec patrí medzi základné elementy hip hopu, a tak je na mieste, aby aj tento element dostal svoj priestor. Tanečníci z The Pastels sú extrémne talentovaní chalani, ktorí popri svojich vystúpeniach a shows pracovali na tanečnom filme Backstage.

V marci vyšiel nečakane aj ďalší diel a to s chalani z NERIEŠ, ktorí si prišli pokecať s Osťom o ich spoločnom projekte ANIMAL EP, ktoré ako už vieš, vypálilo dieru až do samotného vesmíru. Veď čo, stále sme len deti. PS.: Gabo ti v tejto časti odkazuje, že jedlo je pre kok*tov.

Na tretí diel sme si museli počkať trošku dlhšie, pretože prišiel až v máji. Čakanie sa však oplatilo, pretože do kresla sa posadila SIMA, ktorá sa už v relácii objavila ako nová tvár z Podzemgangu ešte v roku 2015! Wau…To je progres, že? Prešli približne 3 roky a talentovaná speváčko-rapperka vydala už druhý úspešný album. Rozhovor nižšie je spojený s FEMINOU a jej príbehom pred a po vydaní albumu.

Dôkazom toho, že tento rok nepatril len interpretom, je diel so Špeciálom, ktorý doručil fanúšikom debutový producentský album s názvom BARTER. Napriek tomu, že Special Beatz nie je veľmi zhovorčivý typ človeka, rozhovor padol na úrodnú pôdu, keďže sme sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií, nielen o albume. Dokonca ukázal, kde tvorí beaty a aké programy či príslušenstvo používa. Samozrejme nemohla chýbať aj praktická časť, kde priamo pred kamerou predviedol, ako vytvoril beat na skladbu MESTO s Kalim a Separom.  Ak si na to zabudol, nech sa ti páči, video je nižšie. 

Kvalita sa neustále zvyšuje. Neveríš? Hip Hop Reality s Adissom a Hoodinim je dokonalý príklad, že to ide. Kamera, zvuk, rap naživo, ale aj skvelé otázky sú na nezaplatenie. Ľudia ocenili aj minutáž tohto dielu, ktorá činí 1 hodinu. Hudobné celovečeráky sú späť! 

Jubilejný 70. diel patril festivalu Hip Hop Žijééééé v Bratislave, kde ste si mohli okrem nadupaných koncertov vychutnať aj Hip Hop Reality naživo, ktoré sa tradične natáčalo na Urpiner stagei. Tento diel dostal podtitul KNOW HOW. V tomto formát nejde o klasický rozhovor, ale skôr sa skúmajú hlbšie témy v rape či hudbe ako takej. Hostia boli Strapo a Majk Spirit, ktorých mal doplniť aj Separ, no ten bohužiaľ neprišiel pre vyšší obsah promile v krvi a prebdenej noci. Každého fanúšika zaujímalo, ako dokázal Osťo zohnať na jedno pódium, do jedného rozhovoru, dvoch rapperov, medzi ktorými to v posledných rokoch celkom škrípalo. Všetko dopadlo na jedničku s hviezdičkou a okrem výborných odpovedí sa dočkáte aj živých vystúpení, ktoré okorenili svojou prítomnosťou skupina General Foxx. 

Na konci augusta ste si mohli vychutnať žijúcu legendu menom Čis T, ktorý vydal album Yak Orol. Musím poznamenať, že tento rozhovor patrí medzi moje najobľúbenejšie. Všetko sa nesie v dobrej náladičke, ktorá vyprodukovala množstvo vtipných odpovedí, ale aj inteligentných dialógov. 

Medzi najkratšie rozhovory tejto relácie sa radí diel, kde sa objavili DJ Wich a Lvcas Dope. Druhý menovaný vydal debutový album Diamant, na ktorom sa zišlo veľa talentu, ako z produkcie, tak aj z rapovej stránky. Natáčalo sa v Prahe na Opletalovej v nádhernom prostredí obchodu TheStreets, takže určite to skontroluj a rozšír si obzory aj na českú scénu. 

Čo sa zmenilo za 7 rokov od vydania Nového človeka? Je Majk Spirit na svojom novom projekte viac reálny? Čo je zmyslom albumu Nie som tu náhodou? Ako je na tom Speezy so svojou polovičkou? Čo ďalej plánuje? Zistíš tiež, ako vznikala celá myšlienka okolo celého projektu a Speezy ti dovolí nahliadnuť do pozadia celej tvorby. Keďže naozaj bolo o čom kecať, táto „časť“ HHR sa nám zľahka pretiahla, a tak sme si ju dovolili pre teba rozdeliť na tri časti, čo sa nikdy v histórii tejto relácie ešte nestalo. Celovečeráky sa premostili do dynamických častí seriálového žánru. Zároveň ide o najdlhší rozhovor v HHR s jedným interpretom.

„Posledný“ diel tohto roku patrí skupine DMS a ich albumu Prepáčte (Official). Osťo je kutil a vyrobil si vlastné štúdio určené len pre jeho reláciu, takže v novom roku očakávajte, že tieto priestory uvidíte častejšie.

Ako dopadla 7. sezóna relácie HIP HOP REALITY?

Pred samotným rozhovorom bola pustená kamera takzvane na „voľnobeh“, takže jednoducho prvých 20 minút pred začatím ostrého točenia, ste si mohli vychutnať DMS humor ejkejej Zlatí a zároveň kanál. Osťo chalanov v riadnom rozhovore poriadne vyobracal a nechýbal ani snippet v unikátnej forme.

Rok 2019 bude pokračovať a zvyšovať zabehnutú latku, ktorá sa za posledné mesiace neskutočne vyhrotila. Čakajú vás nové rozhovory v rôznych prostrediach, s novými tvárami a jedinečnými konceptami. Osťo nám prezradil, že v novom roku bude chodiť so svojou reláciou aj do iných miest, takže sa môžete tešiť na svojich obľúbených interpretov vo vašom meste. Všetky potrebné informácie sa dozviete v správny čas. Ak máte túto reláciu radi, čekujte Osťov Instagram a FB stránku, kde sa vždy niečo deje. Hip-hop je životný štýl, ktorý si prisvojuje čoraz viac a viac mladých ľudí, preto je potrebné šíriť knowledge a zapájať sa do kultúry, práve ako Hip Hop Reality. V januári sa vidíme, 8.ročník je čoskoro tu! 

MERCH HIP HOP REALITY nájdeš tu – shop.rukahore.sk/hiphopreality

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa OSŤO / HYPEMAN / MODERÁTOR (@ostohiphopreality),

Komentáre

Odporúčame