ČlánkyNews

Keď YouTuberi vydávajú tracky lepšie než rapperi ANEB český youtube rap ide hore

Viem, viem, viéém… upokoj sa. Viem, že ti často píšem o YouTuberoch, ktorí rapujú, ale uznaj sám, že stále je to muzika a musíš uznať, že čoraz viac kvality sa dá nájsť v takejto tvorbe. A toto je hudobný portál, tak prečo sa ti opäť nezveriť s niečím, čo je jednoduché dobré? A hlavne trendy! 

Nie žeby som si nejako frčal na aktuálnych trendoch, to nie. Skôr som mal na mysli tie YouTube rebríčky, chápeš ma. Tam sa prebojovali v poslednom čase zase nejaké novinečky, tak by som ti ich rád takto pekne zhrnul v kratúčkom tématickom článku, ktorý sa opäť zameriava na český YouTube rap! 

Vo videách bláznivého Peťana sa už pred hodnými pár rokmi začal ukazovať jeho kamoš Stan, ktorý si veru nie až tak dávno založil i vlastný channel, kde figuruje pod menom STN_videos. Tento chaloš okrem zmyslu pre humor má i veľký talent v hudbe, čo ukázal tento rok svojím prvý videosinglom. Ten dostáva svojho nástupcu vo dorme tracku DÁVNO VÍM, kde sa na chytľavom refréne nachádza i Creame. Keď si túto vec vypočuješ, zistíš, že je to presne taká výpoveď, ako tvorí klasickú rapovú podstatu!

 

K rapu samozrejme patria i disstracky a tých sa rozhodne nebojí Vláďa. Ten u svojich fanúšikov uspel svojím prvým dissom na jeho kolegu z YouTube brandže MajkJePán. Doslova chalana zničil v disse KOCOUR MIKEŠ, no a dneska tu máme jeho nový diss, v ktorom si opäť nekladie servítku pred ústa a obul sa do rozrastajúcej sa vlny tzv. „muserov“ alebo teda tých panáčikov a čajky, ktorí sa preslávili známou appkou Musically. Áno, áno… máme na nich úplne rovnaký názor ako ty, Vladko, no mohol si si dať trošku viac záležať. Každopádne, palec hore za to, že túto vlnu obraciaš správnym smerom… teda do PREČ.

Vadak alebo teda Vadim, nie je v rapovej muzike vôbec žiadnym nováčikom. Dostalo sa nám od neho už niekoľko veľmi silných trackov, ktoré sú rozhodne veľmi počúvatelné a chytľavé. To isté platí i v prípade jeho novej veci VÍTEJ, ktorá dostáva i príjemný príbehový videoklip. Vadimove veci majú vždy veľmi silný vibe, ktorý z neho robí skutočné obstojného interpréta. Súhlasíš?

 

Created by: Stano Fatul

Komentáre