Články

Zverina: Mali ste sa lepšie učiť! (ROZHOVOR)

Ak si tak trochu mimo a nevieš, čo všetko z hudobného sveta v nedeľu povychádzalo, mohla by som byť taká milučká a zlatučká a pripomenúť ti.  Tak napríklad taký Zverky dal von nový vizuál k tracku Ľudia klamú z albumu Mali ste sa lepšie učiť.              

                                                   

                         Pozorne čítaj rozhovor, v ktorom sa toho dozvieš viac a hneď kupuj ALBUM                       

 

Čau Zverky, máme sa?

Čaute Ruka Hore! No, mám sa skvele. Nedávno vyšiel von môj piaty album, ľudia si ho dosť idú a to je mega. Pre umelca je to vždy také  fajn obdobie, lebo niečo, čomu sa dlho venoval, je zrazu zhmotnené a môže sa z toho tešiť, vnímať feedbacky, promovať to, robiť rozhovory a tak.  Sledovať, jak si to idú čajky, haha.

Jasné, Dano večný milovník žien. 

No jasné, ja milujem ženy. Ženy sú super. A večný milovník žien je veľmi pekné pomenovanie, mimochodom. Ale myslím si, že to mám presne tak, jak ostatní normálni chlapi. 

Ale tak, už  máš vek aj na jednu a na stálo. Či? 

No, vek na to mám a raz určite budem mať pani Zverinovú a malé zverinčatá. Kedy, to neviem. Zatiaľ som nejak nemal šťastie. Alebo som ho nechcel mať? Neviem, nechávam to na osud a na čas. Teraz sa venujem len sám sebe. 

Ja mám taký problém hlavne, mám to od narodenia a časom na to doktori nejak prišli, že moje srdce nefunguje normálne. Nie je v ňom cit a iba pumpuje krv. Takže, možno to s tým nejak súvisí. Bohužiaľ, nedá sa to liečiť.

Ešte máš ambíciu byť prezidentom? 

Prezidentom by som asi byť nechcel, radšej by som vstúpil do politiky. Byť politikom mi príde strašne jednoduché. Vlastne, je to jediné zamestnanie, v ktorom nemusíš vedieť absolútne nič a nemusíš mať ani šajn o tom, čo hovoríš. 

Zverina: Mali ste sa lepšie učiť! (ROZHOVOR)

No a teraz sa poďme venovať tvojmu albumu. Prečo tento názov?

Lebo sa úplne najviac hodí tomu albumu. A totálne korešponduje aj coverom aj s celým tým contentom. 

Ktorý track je podľa teba najlepší? 

No tak to je veľmi ťažko povedať, lebo je jasné, že mne sa páčia všetky. Je mi jasné, že všetky nebudú hity a niektoré ani nebudem hrávať na koncertoch. To ale preto, že nie všetky sú party bengre, ktoré sa na koncerty hodia. Je tam ale sedem takých  vecí, ktoré ľudí na žúre totálne rozbijú.

Ako si si vyberal ľudí, ktorí ti na albume hosťujú? 

Hmm, to bolo celé také intuitívne a so ľudia, ktorých cením. A veď – videli ste tracklist? 

Zverina: Mali ste sa lepšie učiť! (ROZHOVOR)

 

Sú tvoje koncerty dnes také isté ako kedysi?

Nie. sú iné, lebo teraz už toho toľko neznesiem, ako keď som bol mladší. Ale nie. No, ja si to na koncíku užívam stále tak isto, ako kedysi. Skôr je to o písaní textov. Keď som začínal, mal som dvadsať rokov. Vtedy som bol taký drzý a moc ma nezaujímalo, že mám nadávky v textoch a tak. Teraz mám tridsaťpäť a staviam sa k tomu zodpovednejšie. Vtedy som bol iný človek, ako som dnes. Je haluz, že fans, ktorí vtedy so mnou začínali, dnes majú hypotéky a domy a rodiny. Takže zmenila sa aj tá základňa fanúšikov.

Inak, pred nedávnom sme mali s Vecom koncík v Roxy a bolo to extrémne. Klub bol natrieskaný a tí ľudia sa bavili, skákali a mega cenili. Čo je sranda, lebo tí fanúšikovia nám dali pocítiť, že však chalani ale vy ste ešte neni úplne starí. Na koniec vlastne nepomáhame fanúšikom my, ale oni nám.

Ono, ten rap sa celkovo zmenil. V časoch, keď som začínal, všetci rapovali o spoločenských témach a tie teraz nikoho nezaujímajú. Rapuje sa o totálnych blbostiach. Takže ono to  nie je úplne tak, že my sme sa zmenili, to ten rap sa zmenil. Neviem síce, či úplne k najlepšiemu, ale bohužiaľ s tým sa asi už nedá bojovať. 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 
 

Trosky a Brno all stars Fléda:)

Príspevok, ktorý zdieľa Zverina (@zverina_official),

A ty si si vždy išiel zásadne iba rap? 

No, nesmej sa, ale ja som kedysi počúval disko. To boli moje úplné začiatky, počúval to brácho, tak som to počúval aj ja. Musel som, inak by som musel ísť bývat do senníka k zajacom. Ale už odtiaľ som si vyberal také rapové pasáže. Dj Bobo u nás fičal,napríklad. Potom som počúval iba rap. Stále a vkuse.Teraz je to so mnou tak, a vlastne to už celkom dlhú dobu, že počúvam úplne všetko. 

 

Odkaz pre tvojich?

Kúpte si album. Sú v ňom cecky aj. Veď nebuďte jak! 

 

Komentáre