NewsČlánky

Becca: Môj album príde! (ROZHOVOR)

Katka Balážiová ej kej ej Becca, je moderátorkou v jednom nemenovanom rádiu, ale o tom asi vieš. Okrem toho moderuje reláciu Park pre už menovanú, verejnoprávnu televíziu, ak si nevedel, teraz už vieš. Vidieť a najmä počuť si ju tiež mohol v našom moderátorskom špeciáli relácie Automat pod vedením strýca Filipa. Zdôrazňujem slovo počuť, lebo jej smiech sa jednoznačne radí medzi ten druh záchvatov, na ktoré len tak nezabudneš.

Dodám tiež, je viac než jasné, že jej v žilách hudba fakt koluje. A potom ešte prosecco, láska ku zvieratám a futbalu. Kedy a kde si Becca najradšej pospevuje a ktorý interpret ju tento rok prekvapil? Dozvieš sa v rozhovore!

Becca, keď si bola malá, chcela si byť speváčka?

Ja chcem byť speváčka aj dnes, len sa mi to akosi nedarí zrealizovať. Čakám na moment, kedy sa to, ako spievam, začne páčiť aj iným ľuďom, lebo je to asi ťažké umenie.

Aha a ty máš vôbec hudobný sluch?

Ja si myslím, že mám, ale napriek tomu nespievam dobre. Nestrácam však nádej, lebo vraj sa spievať nefalošne dokáže naučiť každý. Môj nedobrý spev ale nič nemení na tom, že ma to veľmi baví. Dokonca niekedy si predstavujem, že som na veľkom vypredanom koncerte a spievam pre niekoľko stotisíc ľudí. Po chvíli sa ale uvedomím, precitnem, že stojím na zastávke so slúchadlami na ušiach a ľudia sa na mňa divne pozerajú, lebo sa tvárim samozrejme ako na pódiu, bezmozeg.

To musia mať tvoji kamoši o zábavu postarané..

No, vieš jak to je. Tu úplne platí zákon prírody: Silné kusy prežijú, slabé nie. Ale mám pozitívne reakcie na to moje bliakanie, lebo podľa toho, čo mi píšu ľudia, sa na tom bavia. Čo im vôbec nemám za zlé, lebo ono je to smiešne, keď sa snažím spievať. Ale mňa to baví presne tak veľmi, ako veľmi mi to nejde. Čo je dosť.

 

Keď nemoderuješ, nespeekuješ a nespievaš, počúvaš muzičku?

Skoro stále. Je to neodmysliteľná súčasť môjho života, dokonca slúchadlá si často dávam do uší, aj keď sa presúvam len 200 metrov. Hudbu počúvam v aute, v gyme, doma a prekvapivo aj v práci. Haha.

No, to sa ti z niektorých songov musí robiť občas aj nevoľno, keď ich počuješ tritisícdvestokrát v práci.

Je to tak, ale beriem to ako súčasť mojej práce. Niektoré kalerábiky nemôžem ani cítiť, niektoré si obľúbim a pustím si ich potom aj v aute alebo sa často stáva, že viem texty pesničiek, aj keď nechcem, ale to všetko beriem skôr ako profesionálnu deformáciu.

Nikdy som sa ale nefokusovala na jeden žáner, mám rada veľa vecí. Od Amercikého hip hopu, 80’ music, cez jazz, tvrdú elektroniku až po folk. Vždy je to podľa nálady

Robí sa na SVK dosť kvlitnej hudby?

Myslím, že na Slovensku sa tvorí veľa kvalitnej hudby, ale vďaka dobe internetu a pomerne ľahko získateľnému instagramovému fejmu je medzi ľuďmi populárny aj kus nekvalitnej (pre mňa až nepočúvateľnej) hudby. Vtedy mám pocit, že absolútne nejde o hudbu či hodnotu z nej, ale iba o to, aký cool image si vytvoríš a koľko hypu dáš ľuďom zjesť.. potom predáš ľuďom aj vec, ktorá je bez všetkých tých umelo nalepených vecí okolo, iba jeden veľký trash.

Ale celkovo si myslím, že máme na Slovensku veľa šikovných umelcov a hudobníkov, ktorých kvalita ďaleko presahuje Slovensko aj Európu a mega im držím palce.

Becca: Môj album príde! (ROZHOVOR)

A koho si rada dobrovoľne pustíš v aute zo SVK?

Z hip hopu si teraz aktuálne idem celkom DMS, na ktorých sa dosť bavím a na moje prekvapenie aj nový Spiritov album Nie som tu náhodou, aj keď som sa doteraz nepovažovala za jeho fanúšičku. (Prekvapili ma aj nové veci do ČisTeho, Rytmusa a Ega či P.A.T.)

Ale jasné, že sú to klasiky Vec, Tono S, Strapo a všetci títo moji obľúbení chalani.

Ak je ďalej reč o slovenskej scéne mimo hip hopu, tak podľa nálady Ľudové mladistvá (ako spájajú jazz a folkór je TOP), Billy Barman, Fallgrapp napríklad.

A Emma Drobná je podľa mňa najlepšia speváčka, akú na Slovensku máme, a to nehovorím preto, že sme kamarátky. Je naozaj talentovaná, neskutočne píše a má brutálny hlas. To nemôže nikto poprieť.

Ak sa ideme baviť o nejakej svetovej úrovni, tak hudba od Childish Gambino, Jorja Smith, Lianne La Havas, Schoolboy Q, Chemical Brothers, Jamie XX, Pusha T, City and Colour, James Blake , Kendrick Lamar a mnohí mnohí ďalší. (Klasiky ako The Roots, Erykah Badu či Cypres Hill berriem ako základ.) Bože takto môžem menovať ešte hodinu.

Na základe tohto všetkého, čo som vymenovala je jasné, že som asi schyzofrenik, ale ako som už hovorila, u mňa je to vždy hudba k nálade a rozpoloženiu a hudbu milujem kvalitnú z veľmi širokého spektra.

 Mne to nedá, sa neopýtať…Príde niekedy tvoj album?

Príde. V inom tisícročí, na inej planéte… 

 

 

Komentáre

Odporúčame