Články

TIP NA HUDBU: Mladá američanka v dobe trapu preráža s novým soundom klasického boombapu

TIP NA HUDBU: Mladá američanka v dobe trapu preráža s novým soundom klasického boombapu

Včera večer, 14.12.18 sa v Bratislavskej HantAréne odohrala krásna akcia RoyalRap, kde popri áčkových rapperoch Slovenska a Čiech vystúpila i delegácia zo samotnej Ameriky. Všetky naše pocity a dojmy ti spíšeme už v najblišžích dňoch samostatnom článku, no dnes by som chcel dať priestor jednej špeciálnej téme.

Svoje vystúpenie po samotnom Strapovi a po ČisTym s Mišom Bielym si strihla i Chelsea Reject, mladá veľmi talentovaná rodáčka priamo z Brooklynu, odkiaľ sem do strednej Európy po vôbec prvýkrát doniesla svoju veľmi jedinečnú tvorbu. Veľkou zaujímavosťou pre mňa osobne bolo, že nikdy doteraz som o nej nepočul, zrazu začala rapovať a ja som si tak v HantAréne uvedomil, že okej… asi mám novú obľúbenú ženskú rapperku.

No ale že prečo tomu bolo tak? V prvom rade ten vibe, ktorý z nej išiel. Hudbu cíti Chelsea Reject naozaj veľmi, čo som zistil hneď po prvý sekundách, ako chytila do ruky majk. Celkom ma dostalo, že v podstate ide o boombap a oldschoolové nekompromisné plutie barov, no ako celok to v sebe nesie veľkú dávku moderného zvuku, čím je táto kombinácia podľa mňa naozaj nevšednou a veľmi originálnou.

Nejde teda samozrejme o žiadny mainstream, to ste dúfam ani nečakali. Chelsea svoje rapy medzi ľudí tlačí takpovediac undergoundovo, keďže len donedávna fungovala celkom bez podpory labelu a svoje tohtoročné EP s názvom KidultHood ľudia dokonca podporili kampaňou na Kickstarteri, aby sa nová muzika dostala ďalej. Podľa mňa ide o jednu z mála mladých interpretov, ktorí sa nesnažia za každú cenu robiť moderné rapíky a nasilu drsný trap.

Jej hudba je veľmi atmosferická a určite oceňujem, že sa stále drží takých tých pôvodných koreňov rapu a nespolieha sa na autotune a úpravy hlasu, aby znela dobre. Vie ti zadeliť hocikedy hocikde strašný freestyle ako začiatkom 90tych. A pritom je v nej stále čosi naviac…

 

Created by: Stano Fatul

Komentáre

Odporúčame