NewsČlánky

TIP NA HUDBU: Ak sa vám doteraz nepáčil nemecký rap, po vypočutí LUCIANA sa to zmení!

Berlínsky rapper Luciano, vlastným menom Patrick Großmann má pôvod v exotickom Mozambiku, odkiaľ pochádzajú jeho rodičia. Jeho umelecké meno je inšpirované nechvaľne známym americkým gangsterom Lucky Lucianom. Na scéne sa objavil v roku 2015 so svojou crew Loco Squad Gang, do ktorej okrem neho patrí rapper Nikky Santoro, Dj Burr Lean a Skaf Films, starajúci sa o vizuáli. Koncom roka 2016 Spoločne vydali svoj prvý mixtape „12812“, z ktorého pochádza skladba Jagen Die Mio. Dôvod prečo sme vypichli práve túto skladbu je ten, že práve vďaka nej sa dostal Luciano do širšieho povedomia a vzrástol o neho záujem.

Luciano kul železo za horúca a preto hneď v marci 2017 vydal sólo mixtape „Banditorinho“. Toto pomenovanie má pôvod v jeho minulosti. Z textov sa dozvedáme, že vo svojej mladosti sa celkom dosť venoval krádežiam. Trapový sound na tomto počine je do značnej miery inšpirovaný kolegami z francúzskej rapovej scény. Okrem tvrdého rapu tu však ukázal aj svoju jemnejšiu stránku. Za nás ja najväčším bangerom skladba Jäger s úderným beatom, ktorý skvelo dopĺňa klavír v pozadí. 

Po tomto projekte prišiel ďalší prelom. Všimlo si ho vydavateľstvo Universal, ktoré s ním uzavrelo dohodu. Ešte v tom istom roku pod jeho krídlami vydal svoj debutový sólo album „Eiskalt“. S ním zaznamenal ďalší veľký úspech, keďže sa dostal na 4. miesto v rebríčku nemeckých albumov. Na albume sa nachádza plno arktického trapového soundu, ktorý je popretkávaný karibským vplyvom.  

Aktuálne sa k nám dostáva druhý Lucianov album s názvom „L.O.C.O.“, charakteristický svojimi tradičnými črtmi. Album odštartuje našlapané Intro, v ktorom vás jeho striktný flow a diktát navnadí na vlnu nasledujúcich trackov. Pri počúvaní je zreteľné, že L.O.C.O. prináša rozmanitý nemecký sound narozdiel od jeho predchodcov. Pokorné a hlbšie tracky sú toho jasným dôkazom. Rozmanitosti albumu taktiež pridávajú zahraniční hostia. Záver albumu s tradičnou Gangsta tématikou zakončuje Outro, ktoré nám predstavuje nový nabušený berlínsky sound.

Oba Lucianove albumy plné kvalitného rapu a melodických produkcií môžete zakúpiť aj na našom e-shope

Komentáre

Odporúčame