Články

Obľubuje Kanye West kultový South Park? Najzaujímavejšie fakty o Yeezym

Obľubuje Kanye West kultový South Park? Najzaujímavejšie fakty o Yeezym

Kanye West, samoľúby raper, producent, módny návrhár, no stále kontroverzná osobnosť, ktorá delí ľudí na dva tábory. Prvý: ten, ktorý by svojho idola nosili na pleciach a podporili by ho pri akejkoľvek činnosti. Druhý: ten, ktorý by ho najradšej vôbec nepoznal, považujúci Yeezyho za trápnu narcistickú osobu. To, v ktorom tábore si ty, je úplne jedno. Keďže si na tento článok klikol, zrejme sa o ňom chceš dozvedieť niečo, čo si doposiaľ (možno) nevedel. Nech sa páči.

Kanyeho druhé meno je Omari, čo vo svahilčine znamená jediný.

 

Počas udelovania cien MTV Video Music Awards v roku 2015 si mohol zaregistrovať, že Kanye prišiel s ďalším nečakaným (je vôbec u Yeezyho niečo nečakané?) vyhlásením. Po tom, ako si vyzdvihol cenu za obrovský prínos hudbe a posúvaním hraníc pri tvorbe videoklipov, prezradil svojim fanúšikom, že v roku 2020 chce kandidovať za prezidenta USA.

Kanye má na konte obrovské číslo koncertov, na ktorých sa objavil, no vedel si, že v roku 2013 si bol s Beyoncé užiť svadbu vnuka vtedajšieho prezidenta Kazachstanu? Okrem toho, že si tam údajne zarobil slušnú sumu(7 cifier), možno práve vtedy mu vzišla na um myšlienka, že sa jedného dňa stane prezidentom aj on sám.

Vedel si, že Yeezy má aj doktorát? Pôvodne musel na univerzite v Chicagu dočasne ukončiť štúdium, no v roku 2015 ho dokončil a získal titul Ph.D. Mimochodom, na rovnakej univerzite vyučovala aj jeho matka, doktorka Donda West, ktorá v roku 2008 zomrela kvôli komplikáciam spojeným s plastickou operáciou.

 

Pravdepodobne sa už každý z nás stretol s jeho adidas Yeezy Boost, okolo ktorých bol dlhý čas obrovský hype. Predtým, ako sa upísal nemeckému gigantovi však pracoval pre najväčšieho rivala, Nike. Skladba Facts bola venovaná práve tejto legendárnej značke. Yeezy, Yeezy, Yeezy just jumped over Jumpman. Koniec módnej vložky.

Je to workoholik. V roku 2002 zažil veľmi vážnu automobilovú nehodu, kedy len o vlások ušiel smrti po tom, ako sa vracal zo štúdia. Ani to ho však neodradilo a v nemocničnej izbe si urobil provizórne štúdio a nič mu nebránilo pri ďalšej tvorbe. Teda okrem doktorov, samozrejme.

Pred tým, ako sa z Kanyeho stála hviezda svetového formátu, sa niekoľkokrát zmienil,že by sa chcel živiť ako porno herec.

V Los Angeles, na jednej z najznámejších ulíc Hollywood Boulevard sa vo februári ukázala naozaj zaujímavá a kontroverzná socha. Z Yeezyho sa stal Ježiš. Socha niesla názov False Idol.

Jeho manželka, najznámejšia z radu Kardashianiek, Kim sa ocitla v nezávideniahodnej situácii, keď ju počas návštevy Paríža prepadli v hotelovej izbe ozbrojení útočníci a ukradli jej šperky v hodnote viac ako 9 miliónov eur. Kim našťastie žiadnu fyzickú ujmu neutrpela, no jej manžel okamžite zrušil koncert v New Yorku a za svojou drahou polovičkou priletel. 

Pri Kim ešte zostaneme. Pár s Yeezym tvorili už v roku 2012, no v roku 2014  sa stali manželmi (Kanye premiérovo, Kim už tretíkrát) v talianskej Florencii, kde počali dcérku North. Rodina sa rozrástla aj o ďalšieho člena, chlapčeka Saint, a pred niekoľkými dňami sa rodinka obohatila o ďalšiu dcéru s trocha netradičným menom, Chicago West.

Obľubuje Kanye West kultový South Park? Najzaujímavejšie fakty o Yeezym

Kanye West minulý rok žiadal na Twitteri finančnú pomoc otca Facebooku, Marka Zuckerberga. Netreba rozoberať prečo, pretože sa mu podaril naozaj zaujímavý bizár. Počas jedného februárového dňa sa zmienil, že síce sú to Markove narodeniny, no musí ho požiadať o pomoc. Poprosil len o miliardu dolárov a podotkol, že keby mu otec facebooku naozaj pomôže, bola by to najštýlovejšia vec čo kedy spravil. Mark sa však narodil v máji, nie vo februári. Mimochodom, Kanye požiadal o pomoc aj zakladateľa Googlu, Harryho Pagea.

Kanye West sa spája aj so speváckou súťažou známou v spojených štátoch, American Idol, v ktorej sa mal v minulom roku objaviť ako porotca. Kanye sa však do porotcovského kresla nedostal, a tak len prišiel len skúsiť svoje šťastie ako súťažiaci. Pred porotou predviedol známu skladbu Gold Digger, v ktorej rapuje o zadku jednej z porotkýň, Jennifer Lopez.

The Pirate Bay poznáš, však? Obrovský torrentový portál, na ktorom nájdeme takmer všetko po čom nám srdce zatúži chcel Kanye po rozhovore s jeho právnikmi zažalovať kvôli ušlému zisku z predaja albumu Life Of Pablo. Problém však bol, že nikto nevie, kto za TPB stojí, a tak Kanye o žalovaní mohol len snívať. Mimochodom, aj sám Kanye je pirát. Na Twitteri sa pochválil fotkou, kde ukazuje, čo momentálne počúva, no zabudol vypnúť kartu s otvoreným TPB. Svet sa opäť pobavil na jeho účet. 

Legendárna skladba Stronger, ktorá by si možno zaslúžila aj svoj vlastný článok, zožala po vydaní nemalý úspech. Autora po zhliadnutí kontaktoval sám kráľ popu, Michael Jackson, aby zistil, akú bundu mal Kanye na sebe. 

Fishstick. Legendárna časť South Parku z roku 2009, na ktorú Kanye nezabudne nikdy. Po vtipe, ktorý ako jediný na planéte nepochopil, i keď je predsa génius a dar od Boha, sa z neho stal gay fish. 

J: So do you like fishdicks? 

K:Yes.

J: Do you like putting fishdicks in your mouth?

K: Yes.

J: Then what are you? A gay fish?

Čo si o Kanyem myslíš ty? Prikláňaš sa ku skupine ľudí, čo ho obdivujú alebo ho skôr považuješ za blázna?

Komentáre

Odporúčame