Články

Adventný pondelok: Vianočné zadrhovačky vol.1

Ja viem, že včera si si zapálil prvú adventnú sviečku a bla bla bla bla  a táto rubrika sa mohla volať Adventná nedeľa a bolo by to najviac romantické, ale ja nemám rada romantiku ani mainstreem. Čakaj teda štyri pondelky, ktoré ťa navnadia na pomaly ale isto prichádzajúce Vianoce

 

Tak. Prvá vec nesmie byť nič iné ako to, čo mám v uchu chtiac-nechtiac už od septembra. Od vtedy, keď sa všetky obchodné reťazce snažili navnadiť do svojich priestorov atmošku o pol roka prichádzajúcich Vianoc, čokoládových sobíkov a iných kktín.  Aj napriek, že som ju počula už sedemnásť tisíc krát, v imaginárnom rebríčku obľúbenosti je niekde tesne pod vrcholom. 

 

Ďalším z klasických songov, ktoré k varenému vínu a obžieraniu sa na Vianočných trhoch jednoznačne patria, je skladba Last Christmas od Wham! A je nespochybniteľné, že tento hit bude hitom ešte minimálne niekoľko ďalších desaťročí.Odporúčam nepočúvať v prípade, že si v porozchodovom moode, lebo sa zabiješ.

Piješ vaječný koňak, hlavu máš zaborenú v kýbli so zemiakovým šalátom. Čo ti hrá v pozadí? Toto, jednoznačne toto!

Vianoce sú romantické, čo si budeme hovoriť. Rodina je spolu, všetci sa tvária, že sa majú radi, zdobia spolu stromčeky, pozerajú rozprávky, počúvajú koledy alebo Sinatru. A konkrétne táto od hudobnej legendy je bez špekulácie jedna z najkrajších, ktorá ti privodí zimomriavky možno aj v lete na kúpalisku.

Čo by to bolo za Vianky bez Jingle Bells? To by ich rovno mohli zrušiť. Aj za týmto songlom stojí Frank Sinatra a mne nezostáva nič iné, ako skonštatovať, že tento autor stojí za ozaj za najkraJšími vianočnými pesničkami!

 

Do pätice sa dostáva nezameniteľná pesnička z obľúbeného filmu Sám doma. Tak schválne – pamätáte si, z ktorej časti filmu je pesnička Rocki´Around the Christmas Tree? 

 

Komentáre

Odporúčame