News

Čo počúva DEMOTIVÁCIA? J*bnutých ľudí, celý deň! (ROZHOVOR)

 
Čo počúva Demotivácia?

Jebnutých ľudí, celý deň. Môjho kolegu, ktorý si rád vymýšľa pesničky s vlastným textom a myslí si o sebe, že je Karel Gott. Môj vnútorný hlas a z času na čas Ivanin vreskot z kúpeľne, keď spláchnem záchod v momente, keď sa sprchuje.

Prečo si radšej nedáš do slúchadiel nejakú hudbu, aby si tých j*bnutých ľudí nemusel počúvať?
Lebo je to mojou prácou a poslaním, počúvať aj jebnutých ľudí a riešiť ich problémy. A bez práce nie sú doláče. A okrem toho, jebnutým ľuďom vďačím predsa aj za Demotiváciu.

Keď už sa tento zázrak stane, koho si tam švacneš?
Slúchadlá u mňa veľmi nefungujú, skôr funguje vrieskať v aute na križovatke refrén Sad but True od Metallicy a potom sa uvedomiť, že mám stiahnuté okná a ľudia na prechode na mňa volajú 112.
Základom u mňa je černošská hudba – či už motown soul, afrobeat, funk alebo rap, ale v zásade sa nebránim žiadnej hudbe, ktorá nie je generická – mám obdobia,kedy si fičím pár mesiacov na soca alebo dancehall, ale kľudne aj hardcore, alebo metal. Dobrá hudba je dobrá hudba, žáner nie je až tak podstatný.

Z nových vecí momentálne u mňa asi najviac fičí Dave East, vždy mám v aute Mavada, WizKid-a, Deftones a Ninu Simone. Takže, je to rôzne.

Kto z našej scény je podľa teba ako tak počúvateľný a koho považuješ skôr za hnoj?
Úprimne – veľmi “našu” scénu nesledujem. Mám dojem, že veci ktoré tu vznikajú sú vlastne len lokálnou B kópiou niečoho, čo už na svete niekto robí. A lepšie.
Poteší ma, ak niekto dokáže robiť hudbu, v ktorej reflektuje seba, svoje okolie a je …uveriteľná. Ukrutne mi lezú na nervy pózy – či už sú to ničnehovoriace texty, samoúčelné meteaforické bláboly tváriace sa ako hlboké posolstvo (špecifikum slovenského rocku), alebo chlapci žijúci “stoku” z vreckového od rodičov.

Slovenský rap, konkrétne? Čavalenky, P.A.T., Rytmus, Separ, Majk Spirit. U týchto som postrehol tracky, ktoré sa mi páčili, aj keď napríklad u posledne menovaných, sú to skôr staršie veci. Ale ako hovorím – nie som ktovieaký konzument slovenskej hudby, nevyznám sa a môj názor nie je vôbec podstatný.

Kde najčastejšie počúvaš hudbu?
V aute a v práci.

Povedz mi za nudes, či sa za profilom Demotivácie skrýva niekto z hudobnej brandže?
Yaksha nie je hudobník, takže nie. Ale interná info – chce predať celú Demotiváciu, aby mal na Tekashiho kauciu. Ževraj. Doba je zlá.

Snažíš sa demotivovať aj našich wanna be spevákov a speváčky?
Ja sa nesnažím cielene demotivovať nikoho, púpatká. Ja len relaxujem tým, že drbem na net obrázky, ktoré mi prídu vtipné. Iný zmysel v tom naozaj nehľadajte.

by:@kat_____a

 

Komentáre