NewsČlánky

Ego čoskoro vyrazí na Precedens tour. Chystá show, akú Slováci a Česi ešte nezažili

Ego čoskoro vyrazí na Precedens tour. Chystá show, akú Slováci a Česi ešte nezažili

Od vydania prvého štúdiového albumu Kontrafaktu (E.R.A.) ubehlo už neuveriteľných 14 rokov. Niet divu, že sa Egov debut stal najočakávanejším hip-hopovým albumom na Slovensku i Česku. Album Precedens vyšiel koncom minulého roka a Ego už čoskoro vyrazí na tour, na ktorej predvedie špeciálnu show. Tú si fanúšikovia môžu vychutnať v 3 slovenských a 3 českých mestách.

Ego sa na tour už veľmi teší a podľa jeho slov sa dá úroveň koncertov posunúť v rôznych smeroch: Je to  o výkone a prístupe interpreta. Ten by tam nemal len tak stáť s mikrofónom a vykrikovať. Ďalej je to aj o zmene prostredia či nálad. Ja som zatiaľ na Slovensku videl progres v tom, že si niekto na show zavolal živú kapelu. Ale určite sa to dá ešte posunúť.“

Za unikátnou show Precedens tour stojí Roland Wranik s produkčnou spoločnosťou SorryWeCan. Roland Wranik je mladý, no veľmi úspešný režisér, ktorý režíroval videoklipy k piesňam Podzemie od Kontrafaktu, Last Song od Celeste Buckingham či Egov videoklip ku skladbe Robím to čo chcem. Okrem toho sa venuje aj reklamnej tvorbe a 2 roky pôsobil v USA ako režisér v prestížnej spoločnosti. Skúsenosti zo zahraničia využíva aj doma na Slovensku, a preto sa môžeme v rámci Egovej Precedens tour tešiť na niečo nové.

Roland nám prezradil, v čom bude show na Precedens tour výnimočná: Show je dopredu pripravená na timecode. To znamená, že svetlá, vizuály a všetko, čo divák môže vidieť, je presne načasované na hudbu. Máme vlastný stage dizajn, ktorý aplikujeme v rámci možností do každého mesta. Každá skladba je doplnená o vizuál, ktorý sme 2 dni točili v pražských štúdiách.“

Ego čoskoro vyrazí na Precedens tour. Chystá show, akú Slováci a Česi ešte nezažili

Okrem jedinečných vizuálov sa môžeme tešiť aj na netradičný – 2 poschodový stage. K dispozícií bude 10 metrová LED stena, viac ako 60 svetiel a mnoho ďalších rafinovaných prvkov.

To, že za takouto veľkolepou show je veľa roboty, je snáď jasné. Nás však zaujímalo, kto za všetkou tou prácou stojí:V SorryWeCan máme rozdelený tím na 2 časti. Prvou je filmový tím, s ktorým sme natáčali vizuály pred show (tím + komparz zložený z približne 70 ľudí). Druhú časť tvorí tour tím, ktorý pozostáva z približne 16 ľudí ( režisér, stage manager, technický režisér, light designer, zvukár, produkcia + asistenti, LED, svetlá, zvukový technik, runneri, šoféri + na každú zastávku tanečníci, ktorých počet závisí od veľkosti mesta a klubu.

Originalita očakávanej show však nespočíva len v špeciálnych efektoch či technológiách. Tvorcovia chcú divákom dopriať zážitok nie len v podobe hudby, ale aj v podobe príbehu, ktorý show nesie. Prepojili sme 2 veľmi podobné  svety –  hudobný svet, v ktorom sa Ego postaral o vysoký level multižánru, a filmový svet, v ktorom dopĺňame príbeh Egovho albumu o filmový príbeh. Tak, ako Ego nastavil dramaturgiu svojho albumu, tak aj tour bude mať svoju dramaturgiu, príbeh,  kontrast a všetko, čo k tomu patrí, povedal pre Ruka Hore News Roland Wranik.

Ďalší bonus, na ktorý sa fanúšikovia môžu tešiť, je sprievodné vystúpenie tanečníkov z úspešnej tanečnej skupiny Grimmy dance school.

„Show bude mať iný rozmer, než na akí sú Slováci a Česi v rapovej sfére zvyknutí. V iných žánroch sú takého vystúpenia bežné. Interpreti ako IMT Smile či Lucie Bílá majú koncerty takéhoto charakteru už za sebou. Rovnako v zahraničí sú takéto vystúpenia na bežnom poriadku. U nás to ide trošku pomalšie, ale keďže nechceme zaostávať, snažíme sa takúto latku nastaviť aj my. Z dôvodu, že ide o klubové turné, bude to trošku v menšom rozmere, no napriek tomu to bude postavené na kvalite a jedinečnosti,“ doplnil Roland Wranik.

Precedens tour prebehne už v marci a na pódium okrem Ega vystúpia aj Lvcas Dope, Dalyb, Ben Cristovao či ďalší hostia, ktorí budú známi po spustení tour. Ak chceš aj ty na vlastnej koži zažiť tento jedinečný zážitok, poponáhľaj sa. Dátum sa blíži a lístky sa míňajú!

 

 

Na ktorú zastávku tour sa chystáš ty?

Banská Bystrica – VYPREDANÉ: Ministry of Fun 3. marec

https://www.facebook.com/events/1938542083079499/

 

Brno: Sono Centrum 9. marec

https://www.facebook.com/events/159157254714677/

 

Prešov: Encore the club 10. marec

https://www.facebook.com/events/438549976547899/

 

Ostrava: Bonver Arena 16. marec

https://www.facebook.com/events/157883091525700/

 

Praha: Sasazu 23. marec

 https://www.facebook.com/events/1661810127210021/

 

Bratislava: Rafinery Gallery 24. marec

https://www.facebook.com/events/1488745404556031/

 

Lístky nájdeš na ticketportal.sk, ticketportal.cz.

Autor: Veronika M.

Komentáre

Odporúčame