Články

17 rokov, nabúrané Porsche a desiatky miliońov videní. Zoznámte sa, Lil Pump

 

17 rokov, nabúrané Porsche a desiatky miliońov videní. Zoznámte sa, Lil Pump

Kto vie, ako by dopadla kariéra vtedy ešte len šestnásťročného chlapca z Miami, keby sa legendárny J. Cole rozhodol odpovedať na jeho disstrack. Pozrime sa na trapera zo SoundCloudu s menom Lil Pump.

O tom, že SoundCloud dokáže raketovou rýchlosťou nakopnúť kariéru akéhokoľvek hudobníka už zrejme každý z nás vie. Lil Pump, vlastným menom Gazzy Garcia, by nám o tom určite dokázal hovoriť celé hodiny. Chlapec s dredmi vo farbách dúhy, množstvom tetovaní a strojčekom na predných zuboch si začal písať svoje texty počas jeho voľného času, ktorého mal naozaj veľa, pretože domáce úlohy a vôbec nič spojené so školou ho trápiť nemuselo. Gazzyho z nej vyhodili počas deviateho roku štúdia kvôli bitke s iným študentom. To, že nie je zrovna zodpovedný potvrdzuje aj fakt, že za posledného pol roka bol dvakrát hospitalizovaný kvôli xanaxu, alebo aj nedávno nabúrané Porsche. Taktiež míňanie „ťažko“ zarobených peniažkov pre Gazzyho nie je ničím novým, 180 tisíc dolárov za náramok si nedovolí ktokoľvek.

 

To, že Lil Pump nepatrí medzi bežných teenagerov je snáď každému jasné. Ak máš pochybnosti, stačí pozrieť jeho klipy alebo Instagram, na ktorom často vidíme Gazzyho v luxusných autách, v oblečení za tisícky alebo s kilami podozrivej rastliny. Podarilo sa mu celkom slušné množstvo kuriozít, no za zmienku určite stojí konflikt s leteckou spoločnosťou, ktorej personál Gazzyho z lietadla vyhodil pre hrubé a vulgárne správanie pod vplyvom opiátov.

 

None of this shit be new to me

Príspevok, ktorý zdieľa Lil Pump Jetski (@lilpump),

Už v tých časoch bol dobrým priateľom s ďalším raperom a producentom z Miami, Smokepuppom s ktorým začal nahrávať svoje tracky. Ako som už spomínal, SoundCloud môže byť skvelou voľbou pre nových umelcov, čo chlapci z teplej Floridy dobre vedeli. Hity ako ELEMNTARYGet alebo JOHNNY mali na svojom konte obrovské čísla, a tak o ešte stále šestnásťročného Garciu začali prejavovať záujem rôzne vydavateľstvách, a to aj napriek tomu, že na konte nemal ešte žiadny album alebo mixtape. Lil Pump sa neprezentuje ako najväčší lyrik v hre, no to však (jednoduchším poslucháčom) vôbec nevadí. Jeho jednoduché/plytké texty sú práve kľúčom k jeho úspechu, pretože prinútia skákať celé kluby. Koncom apríla si Garcia spravil celkom zaujímavú reklamu, a to tým, že nahral disstrack venovaný hviezde najväčšieho kalibru, J. Cole. Ten sa však k dissu nevyjadril.

 

Pound joint

Príspevok, ktorý zdieľa Lil Pump Jetski (@lilpump),

Mixtape však prišiel pred niekoľkými mesiacmi a niesol názov Lil Pump. Vyšiel pod vydavateľstvom Warner Bros. Records, no vyšiel len v digitálnej forme so štrnástimi skladbami, ktoré mali na SoundCloude dokopy takmer tristo miliónov prehratí, a objavili sa na ňom veľmi zvučné mená, ako napríklad 2Chainz, Chief Keef, Lil Yachty, Rick Ross, ale aj jeho priateľ Smokepurpp. Lil s mixtape-om nedávno skončil jeho americké turné, počas ktorého sa zastavil v 24 mestách.

Gazzymu prednedávnom skončila zmluva s jeho doterajším vydavateľstvom Warner Bros. Record, a tak sa na stole objavuje jedna ponuka za druhou. O 17 ročného chlapca prejavil záujem napríklad DJ Khaled s jeho We The Best Music, čšéf labelu 1017, Gucci Mane, ktorý ma o Gazzyho najväčší zaújem, a podpísanie zmluvy je na spadnutie. Gazzy za svoj prvý kontrakt zinkasoval zhruba 345 tisíc dolárov. Jeho cena však pomerne vystrelila, od budúceho zamestnávateľa žiada minimálne 15 miliónov.  

 

a²+b²=c²

Príspevok, ktorý zdieľa Lil Pump Jetski (@lilpump),

Lil Pump má nakročené k veľmi sľubnej kariére a určite o ňom budeme ešte čo-to počuť. Pred niekoľkým dňami na sociálnych sieťach  oznámil fanúšikom príchod ďalšieho mixtapeu. To, kedy sa Harvard Dropout dostane medzi poslucháčov je zatiaľ otázne. 

 

Komentáre

Odporúčame