Články

Spev, hranie na nástrojoch, živé koncerty. Všetko pod vodou. Kto sú AQUASONIC?

Aktuálna hudba je možnože aj najďalej za celú dobu jej bohatej histórie. Pomerne ťažko vzniká originálna tvorba, či nebodaj nové žánre, ktoré si i tak poväčšine prímoc podobné a na jedno kopyto. Je čoraz ťažšie prísť s čímsi novým, a hoci ti to teraz odprezentujem asi po prvýkrát, v skutočnosti sú títo ľudia  v tomto obore doma už nejeden rok. Čo by si povedal na muzikantov, ktorí hrajú pod vodnou hladinou?

Spev, hranie na nástrojoch, živé koncerty. Všetko pod vodou. Kto sú AQUASONIC?

Dánske hudobné zoskupenie BetweenMusic prinieslo do hudobného sveta skutočný unikát. všetko sa to začalo jednoduchou myšlienkou: „Co sa stane, ak budem spievať pod vodou?“. Presne takto vznikla počiatočná inšpirácia pre AquaSonic, teda jedinečné hudobné vystúpenie v podobe koncertu pod vodou, počas ktorého sa samozrejme samotní diváci nenamočia ani jedinou kvapkou.

Aby si mal približnú predstavu, ako toto nezvyčajné predstavenie prebieha, každý hudobník je v samostatnom sklenenom „akváriu“, z ktorého buď hrá na špeicálneu pravený hudobný nástroj alebo priamo spieva, taktiež do špeciálneho mirkofónu, aby mali návštevníci dokonalý pôžitok. Výsledkom je podľa všetkého naozaj výnimočný zážitok!

Samozrejme, bolo pomerne veľmi náročné, pokým savšatky nástroje zdokonalili do súčasnej poodoby, aby boli títo severskí hudobníci vystupovať v takejto podobe. taktiež je za ich proijektom AquaSonic určite nemálo experimentov, pokým svoju jedinečnú show dotiahli do súčasnej formy. taktiež samotní autori priznávajú, že fakt, že celé ich vystúpenei prebieha pod vodou, im dáva rovno viacero ťažkostí, než by sa mohlo zdať na prvý pohľad.

Bežné veci, ako zapraskanie kolena, či dlane dokážu ich veľmi citlivé mikrofóny vo vode poľahky zachytiť a takýto naoko bezvýznamný zvuk vie vystúpenie solídne pokaziť. Taktiež je pri ich vystúpeni potrebná väčšia presnosť pri vydávaní tónov, než na vzduchu, pretože vo vode sa zvuky prenášajú v celkom inej intenzite, takže sa od nich vyžaduje väčšia presnosť, ako pri klasických koncertoch. 

 

Created by: Stano Fatul

Komentáre

Odporúčame