Články

NEWSTALK Gajlo & Opoštáris Band: Strop slovenských muzikantov v otvorenom rozhovore

V najnovšom -už štvrtom- diely našej krásnej rubriky NEWSTALK Tomy vyspovedal to najlepšie spomedzi slovenských muzikantov, akí sa dajú u nás nájsť. Reč je teda samozrejme o Tomášovi Gajlíkovi aka Gajlo a zvyšku Opoštáris Band. Dozvieš sa veci, ako na tom je slovenská muzika v porovnaní so svetovou, samotné Gajlove začiatky, ako sa vypracoval na asbolútnu špičku, o plánoch všetkých chalanov do budúcna, ale aj napríklad to, že slovenskí producenti sú v reále len beatmakeri a profesia producent, má celkom iný význam, aký by si si možno predstavil na prvý pohľad.

NEWSTALK Gajlo & Opoštáris Band: Strop slovenských muzikantov v otvorenom rozhovore

Začnem od tvojich úplných prvotín. Ty si v prvom rade muzikant, producent. Povedz mi teda v prvom rade ako to bolo na začiatku u teba, pretože v v tej dobe nemohol mať každý počítač a tvoriť. Ako si sa ty dostal k muzike?

Ja som z muzikantskej rodiny, môj otec je muzikant. Od šiestich rokov som chodil na klavír na ZUŠku, prešiel som rôznymi štýlmi, úplne hocičím. Samozrejme nebol vôbec internet, väčšinu nahrávok, čo som vtedy počúval priniesol otec zo zahraničia ešte za komunistov. Takže bolo to také, že to čo mi otec priniesol, na tom som vyrastal. Ale mal som aj obdobie, že som išiel úplne mimo takejto čiernej muziky. Počúval som napríklad Aerosmith, Bon Jovi a takéto komerčné veci. No a postupne som sa vždy snažil hrať v nejakej kapele. To bol môj nástup na to stať sa profesionálnym muzikantom. 

NEWSTALK Gajlo & Opoštáris Band: Strop slovenských muzikantov v otvorenom rozhovore

Tomuto ale strašne veľa vecí predchádza. Aká bola taká tá tvoja cesta? Išiel si cez ZUŠku alebo si vyslovene samouk resp. učil ťa tvoj otec?

Jasné, najväčšie základy som dostal na ZUŠke, ale strašne veľa mi dal aj otec, to je jasné. Potom keď už sa to začalo rysovať, keď som si začal uvedomovať, že toto sa mi lúbi, čekoval som hlavne klaviristov v takej kapele, hentakej. Začal som riešiť, že aký je to štýl… Klavír bol v podstate výber môjho otca, ale za to som mu doteraz vďačný, pretože na iný nástroj by som asi ani hrať nechcel. Strašne mi to vyhovuje v tom, čo robím terazm veľmi mi to pomáha. Kebyže hrám gitaru alebo nejaký iný nástroj, tak som v tej produkcii asi neni tak flexibilný …

!!! PRE CELÝ ROZHOVOR KLIKAJ NA VIDEO !!!

 

Created by: Stano Fatul

Komentáre